Bartosz Czechowicz | 21 kwietnia 2017, 14:12

Windows 10 Redstone 3 zadebiutuje we wrześniu bieżącego roku

Wiemy, kiedy zadebiutuje kolejna duża aktualizacja dla Windowsa 10. Microsoft ujawnił właśnie, że zamierza zrównać plany wydawnicze dla najnowszych okienek i pakietu Office 365 ProPlus. Oznacza to, że oprogramowanie rozwijane pod nazwą Redstone 3 zadebiutuje już we wrześniu bieżącego roku.

Z udostępnionych w sieci informacji wynika, że Microsoft chce oferować użytkownikom Windowsa 10 dwie duże aktualizacje każdego roku. Według branżowej prasy po premierze pakietu Redstone 3 kolejne update'y będą pojawiać się w około sześciomiesięcznych odstępach. Każdy z pakietów ma być natomiast objęty wsparciem przez osiemnaście miesięcy. Po tym okresie software przestanie otrzymywać poprawki i trzeba będzie przenieść się na nowsze wydanie systemu.

Windows 10 po aktualizacji Redstone 3 powinien więc zostać oznaczony numeracją 1709. Niestety, obecnie nie znamy szczegółów dotyczących tej wersji okienek. Niewykluczone jednak, że Microsoft uchyli nieco rąbka tajemnicy podczas nadchodzącej konferencji BUILD. Impreza rozpocznie się 10 i potrwa do 12 maja.

Źródło: microsoft