Adrian Kotowski | 17 maja 2017, 16:06

Pro Evolution Soccer 2018 zapowiedziane

Pecetowcy w końcu będą zadowoleni. Konami oficjalnie zapowiedziało dzisiaj grę Pro Evolution Soccer 2018 i udostępniło pierwsze szczegóły na jej temat. Podobnie jak poprzednia edycja, gra promowana jest wizerunkiem piłkarzy klubu FC Barcelona. Tak samo też ukaże się aż na pięciu platformach, w tym tych, które czasy swojej świetności mają już dawno za sobą. 

Nowa część piłkarskiej serii studia Konami trafi do sprzedaży 14 września tego roku (od 12 września będzie dostępna w USA). Producent zapewnia, że tegoroczna odsłona będzie nie tylko świetnie dopracowana, ale też pod wieloma względami usprawniona względem poprzedniczki. Poprawione mają zostać ruchy piłkarzy, którzy będą lepiej reagować na wydawane im polecenia. Usprawnieniu poddane zostanie też tempo rozgrywki, by było jak najbliższe temu z prawdziwych meczów piłki nożnej.

Konami wspomina o poprawionej kontroli nad piłką, która ma jeszcze lepiej zachowywać się po kontakcie z konkretnymi częściami ciała. W PES 2018 pojawi się też nowy system rzutów karnych i wolnych, prawdopodobnie bardzo podobny do tego, który mamy obecnie w Fifie. Gra zaoferuje ponadto ulepszoną oprawę graficzną, zarówno jeśli chodzi o zawodników, jak i całe otoczenie. Konami mówi wręcz, że całkowicie zmieniło modele piłkarzy, a w przypadku zespołów partnerskich (wspomniana już FC Barcelona, a także Borussia Dortmund) zawodnicy zostali w pełni zeskanowani, a na ich ciele znajdą się też rzeczywiste tatuaże.

PES 2018

PES 2018 zaoferować ma nowe i odświeżone tryby rozgrywki. Możliwa będzie m.in. wspólna gra 2 na 2 i 3 na 3, zarówno w pojedynczym meczu, jak i całym sezonie. Tytuł ma udostępniać ulepszony system transferowy, w Master League pojawią się turnieje przedsezonowe, a także takie smaczki jak wywiady przedmeczowe i sceny z szatni. Odświeżone zostaną ponadto menu i interfejs użytkownika.

Z perspektywy graczy pecetowych najważniejszą informacją jest jednak to, że edycja PC w końcu będzie korzystała z silnika używanego w edycji konsolowej. Przez kilka ostatnich lat Konami niestety zaniedbywało właścicieli komputerów udostępniając im wersję hybrydową, co odbijało się niestety na jakości grafiki. Dobrze, że ktoś w japońskiej firmie w końcu poszedł po rozum do głowy. Poza edycją PC, Pro Evolution Soccer 2018 będzie dostępny też na PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. 

Źródło: Konami