Bartosz Czechowicz | 17 maja 2017, 21:26

Google Assistant trafia na urządzenia firmy Apple

Dobra wiadomość dla użytkowników sprzętu z systemem iOS. Google potwierdziło właśnie wcześniejsze pogłoski, według których usługa Assistant miałaby trafić na urządzenia firmy Apple. Odpowiednia aplikacja już niedługo powinna pojawić się na należącej do giganta z Cupertino platformie z oprogramowaniem.

Niestety, wirtualny pomocnik Google na iPhone'ach nie będzie miał tak dużo funkcji, jak w przypadku software'u napisanego z myślą o Androidzie. Wszystko przez restrykcje w API systemu iOS. Twórcy usługi twierdzą, że za jej pomocą będzie można wykonywać podstawowe czynności, jak np. wysyłanie wiadomości czy odtwarzanie muzyki ze Spotify, ale o bardziej rozbudowanych opcjach będziemy musieli zapomnieć. Dokładnie ograniczenia nie są jeszcze znane, ale z pewnością ich lista już niedługo pojawi się w sieci.

Na zakończenie warto wspomnieć, że aplikacji Google Assistant nie będzie można powiązać z przyciskiem Home. Mówiąc krótko, domyślnym pomocnikiem użytkowników sprzętu z systemem iOS pozostanie Siri, ale to akurat było do przewidzenia. Nikt się chyba bowiem nie spodziewał, że Apple pozwoli na zastąpienie własnego rozwiązania przez program od konkurencji.

Źródło: gsmarena