Piotr Gontarczyk | 18 maja 2017, 02:44

PowerColor Red Devil Radeon RX 570 - nowy model flagowej serii

Czerwony smok na sterydach. PowerColor Red Devil Radeon RX 570 to kolejna karta graficzna tej marki, należąca do flagowej serii i wyposażona w dwuslotowy system chłodzenia z trzema wentylatorami.

Nowy model, oznaczony symbolem AXRX 570 4GBD5-3DH/OC, ma 4 GB pamięci RAM typu GDDR5 o efektywnej częstotliwości 7 GHz (realnie 1,75 GHz). Procesor grafiki może działać z częstotliwością do 1,32 GHz (z Boostem). Model ten jest więc fabrycznie podkręcony.  Na laminacie mamy sekcję zasilania w układzie 6+1 oraz pojedyncze, 8-pinowe gniazdo dodatkowego zasilania (PEG).

System chłodzenia składa się z dwóch ośmio- i dwóch sześciomilimetrowych ciepłowodów, dwóch aluminiowych radiatorów oraz trzech 80-milimetrowych wentylatorów z podwójnym łożyskowaniem kulkowym. Wentylatory są wyłączane gdy temperatura GPU spada poniżej poziomu 60 stopni Celsjusza.

Na śledziu mamy pięć wyjść w postaci trzech gniazd DisplayPort i po jednym HDMI oraz Dual-Link DVI-D. Wymiary całej karty to 310 x 128 x 38 milimetrów. Wagi nie znamy, ale na rewersie jest, jakby co, metalowa osłonka ;-).

W Europie model ten kosztuje około 220 euro za sztukę.

Źródło: PowerColor, opr. wł.