baramundi software | 10 maja 2017, 15:23

Premiera pakietu baramundi Management Suite 2017 z nowym modułem baramundi Network Devices

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją PCLab.pl czy Grupą Onet.pl SA. Redakcja PCLab.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść poniższej publikacji.

Najnowsza wersja pakietu baramundi Management Suite 2017 zawiera nowy moduł baramundi Network Devices. Dzięki niemu administratorzy są w stanie określić, którymi urządzeniami sieciowymi w środowisku informatycznym można zarządzać za pośrednictwem protokołu SNMP oraz przedstawić ich topologię sieci w postaci graficznej mapy IT. Kolejnym nowym rozwiązaniem jest możliwość szybkiego i łatwego konfigurowania aplikacji za pomocą narzędzia baramundi Mobile Devices. Ponadto, jak w przypadku każdego poprzedniego wydania, również w wersji 2017 udoskonalono istniejące moduły.

 

Zapewnienie przejrzystości informacji jest od samego początku jednym z głównych założeń oprogramowania baramundi Management Suite. Do tej pory urządzenia końcowe z systemami operacyjnymi Windows, macOS, iOs i Android były rejestrowane za pomocą baramundi Inventory. Nowy moduł baramundi Network Devices przeprowadza inwentaryzację urządzeń sieciowych - takich jak routery, switche i drukarki - którymi można zarządzać także za pośrednictwem protokołu SNMP. W ten sposób administratorzy mogą w pełni monitorować całe środowisko IT oraz odczytywać parametry tych urządzeń. Dodatkowo pakiet pozwala na wizualizację różnych urządzeń sieciowych i ich układu połączeń w postaci mapy IT.

Konfigurowanie aplikacji z systemem iOS

Narzędzie baramundi Mobile Devices - stanowiące początkowo system do zarządzania urządzeniami mobilnymi - jest systematycznie rozwijane do postaci kompleksowego rozwiązania do zarządzania technologią mobilną w przedsiębiorstwie (EMM). Firma baramundi jako aktywny członek AppConfig Community, inicjatywy wiodących producentów EMM, postawiła sobie za cel uproszczenie procesu dystrybucji i konfiguracji aplikacji poprzez wykorzystanie natywnych rozwiązań oferowanych przez producentów systemów operacyjnych. Dzięki nowej wersji pakietu baramundi Management Suite można za pośrednictwem modułu baramundi Mobile Devices przeprowadzić konfigurację aplikacji kompatybilnych z systemem iOS. W tym celu aplikacja, tak jak dotychczas, jest dystrybuowana za pomocą baramundi Management Suite. Administrator może edytować ustawienia aplikacji, tj. wstępnie przydzielić nazwy użytkowników lub określić ścieżki dostępu do systemów serwerowych. Dodatkowo przekazywane są m.in. klucze licencyjne, konta użytkowników, dane do połączenia z serwerem oraz ograniczenia bezpieczeństwa (np. „open-in”). Ułatwia to na przykład zarządzanie odpowiednich aplikacji kontenera innych producentów na potrzeby wdrożenia rozwiązania typu Mobile-Content-Management (MCM).

-Nowa wersja pakietu Management Suite to kolejny krok w realizacji naszej misji, którą jest udostępnienie kompleksowego rozwiązania do ujednoliconego zarządzania urządzeniami końcowymi. Konsekwentnie dążymy do jej wypełnienia, oferując przedsiębiorstwom i administratorom praktyczne narzędzie, które znacznie zmniejsza nakład prac związanych z całościowym zarządzaniem wszystkimi urządzeniami końcowymi i które zwiększa stopień automatyzacji sieci IT – wyjaśnia Uwe Beikirch, członek zarządu baramundi software AG.