Paweł Pilarczyk | 1 czerwca 2008, 11:25

Layout 3.0 - dziś premiera!

PCLab.pl w nowej szacie

Na ten moment wiele osób czekało bardzo długo. Dziś debiutuje nowy layout PCLab.pl. To już trzecia wersja szaty graficznej naszego wortalu od sześciu lat – zmieniamy layout co trzy lata (pierwsza wersja debiutowała wraz z PCLab.pl we wrześniu 2002 roku, drugą wprowadziliśmy w styczniu 2005). W trzeciej mamy dla Was najwięcej nowinek. Zmieniła się nie tylko sama grafika na stronie, ale – przede wszystkim – jej funkcjonalność. O wprowadzonych zmianach piszemy poniżej. Użyteczność i funkcjonalność przede wszystkim!

W nowej wersji szaty graficznej PCLab.pl największy nacisk położyliśmy na funkcjonalność i użyteczność naszego wortalu. Najpoważniejsze zarzuty, jakie stawialiście dotychczasowemu layoutowi, dotyczyły przede wszystkim jego „ociężałości” (zbyt dużo grafiki), użyteczności (małe i nieczytelne czcionki, niewidoczny dział Pliki) czy intuicyjności (np. trudny do znalezienia spis treści w artykułach). Cel, jaki postawiliśmy przed sobą, opracowując nową szatę graficzną, to wyeliminowanie wszystkich wymienionych problemów.

Wszystkie elementy na podstronach layoutu zostały umieszczone tam, gdzie się ich spodziewa typowy internauta. Teraz nie powinniście mieć żadnych problemów ze znalezieniem wyszukiwarki czy spisu treści.

PCLab.pl - strona główna

Powiększyliśmy wszystkie czcionki, więc treść artykułów czy newsów będzie Wam łatwiej odczytać. Zamiast skupiać wzrok na tyciutkich literkach, możecie się w pełni skoncentrować na treści czytanych artykułów.