Marcin Karbowniczek | 21 lipca 2011, 11:23

Sapido MB-1132 – przenośny router z akumulatorem

Internet w każdych warunkach

Czy komuś z Was zdarzyło się, że połączenie z internetem przez sieć kablową lub ADSL „padło” akurat wtedy, gdy trzeba było pilnie sprawdzić pocztę? A może było to łącze GSM, ale odcięto zasilanie i nawet przez laptopa nie dało się dostać do sieci? Albo wyjeżdżacie ze znajomymi nad morze, każdy zabiera ze sobą laptopa, i wszyscy chcieliby mieć dostęp do internetu, a tylko jedna osoba ma modem HSDPA. Rozwiązaniem wszelkich problemów tego typu jest urządzenie, które ostatnio trafiło do nas na testy: przenośny punkt dostępowy Sapido MB-1132.

Sytuacji opisanej we wstępie trudno zapobiec bez odpowiednich urządzeń, takich jak Sapido MB-1132. Jest to przenośny punkt dostępowy wyposażony w liczne interfejsy komunikacyjne i akumulatory. Umożliwia dostęp do internetu przez xDSL, ethernet przewodowy, Wi-Fi, sieci komórkowe, a nawet WiMAX.

Z zewnątrz


Sapido to bardzo nieduży sprzęt. Z wyglądu nieco przypomina zasilacze do laptopów marki Apple. Ma kształt białego, plastikowego prostopadłościanu o zaokrąglonych krawędziach. Na jednej z jego stron znajduje się przesuwany wyłącznik, a na sąsiadującej krawędzi – pięć lampek sygnalizujących stan urządzenia.

Na jednej z mniejszych ścianek znalazły się gniazda: 100-megabitowe ethernetowe, USB, zasilania, mini-USB (również do podłączania zasilania). Pomiędzy nimi umieszczono przycisk WPS-u oraz zagłębiony przycisk do resetowania ustawień.

Jedna z większych ścianek kryje pod sobą dwa akumulatory w postaci dwóch dużych, niestandardowych „paluszków”.


W zestawie z urządzeniem dostarczane są: zasilacz, płyta CD, krótka instrukcja.