Paweł Pilarczyk | 1 września 2012, 13:31

PCLab.pl - dziś stuknęło nam 10 lat!

10 lat jak jeden dzień!

Zmiany na PCLab.pl

A co to wszystko ma wspólnego z jubileuszem PCLab.pl? Bardzo, bardzo dużo. Jesteśmy częścią tego ekosystemu, bo naszym celem było od początku opisywanie dla Was komputerów osobistych i informowanie o nowościach rynkowych. Na początku istnienia naszego serwisu skupialiśmy się jednak tylko na maszynach potocznie zwanych „pecetami”, czyli komputerami z procesorami Intela lub AMD (kiedyś jeszcze były to także VIA, Texas Instruments czy Cyrix), pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows lub Linux. Dziś PC, czyli komputer osobisty, to już znacznie szerszy termin. Komputerem osobistym jest dziś nie tylko „blaszak” stojący na biurku, czy nawet laptop (notebook, netbook). To także smartfon i tablet. Komputery osobiste nosimy obecnie wszyscy (no, niemal wszyscy) w kieszeniach.

PCLab.pl będzie się zmieniał tak samo, jak zmienia się rynek komputerów. Coraz więcej naszej uwagi poświęcać będziemy współczesnym komputerom osobistym, czyli tabletom i smartfonom. Będziemy testowali więcej urządzeń tego typu. Będziemy pisać o oprogramowaniu nie tylko dla platformy Windows, ale także Android czy iOS. Jak zresztą widzicie po tematyce naszych artykułów, to już się właśnie u nas dzieje.

A co z główną tematyką, którą zajmowaliśmy się do tej pory, czyli testami procesorów, kart graficznych czy płyt głównych? Bez obaw! Nie porzucamy jej! Wiemy doskonale, że wśród naszych czytelników jest wciąż duża grupa entuzjastów komputerów, którzy co prawda sami używają smartfonów czy tabletów (a najczęściej i tego, i tego), ale traktują je jako urządzenia bez „duszy”. A to, co kręci ich najbardziej, to właśnie szybkie procesory i karty graficzne, pojemne dyski twarde (albo nośniki SSD) i duże monitory o wysokiej rozdzielczości. I ten sprzęt cały czas będziemy testować i opisywać na PCLab.pl. Wciąż publikować będziemy też artykuły dla zaawansowanych użytkowników komputerów, czyli teksty technologiczne lub takie o podkręcaniu. Zresztą – ta tematyka też kręci naszą redakcję!

Oczywiście to, że kładziemy większy nacisk na tablety i smartfony oznacza, że ucierpią pewne tematy, które poruszaliśmy wcześniej na łamach naszego serwisu. Ale – spokojnie – mamy wszystko dokładnie przemyślane :-) Będziemy mniej publikować tylko takich artykułów, które nie budziły Waszego większego zainteresowania. Bywały też produkty, które recenzowaliśmy na zasadzie ciekawostek, ale które ciekawostkami pozostawały i nikt ich istnieniem się w ogóle nie przejmował. O takich produktach będziemy wspominać już raczej tylko w dziale aktualności.


Bloczek polecane pod każdą aktualnością i w artykułach

W związku ze zmianami w tematyce naszych artykułów będziemy też przebudowywać strukturę naszego serwisu. Zmiany mają na celu ułatwienie dotarcia do materiałów, które obecnie najczęściej poszukują nasi czytelnicy. Modyfikacje będziemy wprowadzać stopniowo, więc jeśli stwierdzicie, że któraś z nich Wam nie odpowiada lub utrudnia życie, informujcie nas o tym – zawsze pewne zmiany możemy cofnąć :-)

Pamiętajcie, że zawsze Was słuchamy i zawsze liczymy się z Waszym zdaniem. Tworzymy nasz serwis dla Was. Nawet jeśli czasem nie odpisujemy na Wasze maile (czy PM-ki na forum), zapewniamy, że wszystkie czytamy i analizujemy w gronie redakcyjnym. Bardzo nam zależy na tym, byście lubili do nas zaglądać, byście nadal mogli ufać naszym recenzjom i czerpać z nich potrzebną Wam wiedzę i informacje. No i najważniejsze: by PCLab.pl mógł funkcjonować nadal przez kolejnych dziesięć lat, albo jeszcze więcej! :-)