Marcin Karbowniczek | 23 września 2012, 06:06

TP-Link TL-WDR4300 – test routera Wi-Fi 802.11n 450 Mb/s

Najnowsze dziecko TP-Linka

Routery Wi-Fi marki TP-Link cieszą się dużą popularnością wśród Czytelników PCLab.pl, a mimo to przez długi czas nie udawało nam się zdobyć ich do testów. Dziś nadrabiamy zaległości, i to za sprawą czołowego produktu firmy: routera TL-WDR4300, który teoretycznie pozwala przesyłać łącznie do 750 Mb/s w dwóch pasmach częstotliwości jednocześnie. Z zewnątrz

 

 

Najnowszy router TP-Linka z zewnątrz wygląda dosyć atrakcyjnie. Dostarczany jest w zielonkawym opakowaniu, niewiele większym od samego produktu. Obudowę wykonano z czarnego, błyszczącego plastiku, na którym, niestety, łatwo pozostawić widoczne odciski palców.Router jest dosyć duży, choć nie ciężki, a ponadto płaski. Jego wymiary to 243 mm × 160,6 mm × 32,5 mm.Na froncie znalazł się szereg niebieskich diod. Jest ich aż 10 i informują nie tylko o ogólnym stanie urządzenia, ale także o aktywności każdego z interfejsów przewodowych oddzielnie. Dzięki temu można łatwo zobaczyć, które kable są poprawnie podłączone, bez konieczności odwracania routera.


Po przeciwnej stronie wyprowadzono wszystkie złącza. Oprócz standardowych: zasilania i pięciu ethernetowych, znalazło się miejsce na dwa USB (z diodami sygnalizującymi ich aktywność!), przycisk WPS, wyłącznik zasilania oraz przyciski resetowania i aktywujący Wi-Fi. Trzy dołączone w zestawie duże anteny również można odłączyć.

 Ponadto spód urządzenia przystosowano do montażu na ścianie.