Tomasz Kurzak | 28 czerwca 2018, 16:30

Jaki komputer do gier? Do biura i domu? Polecane zestawy komputerowe

Jaki komputer złożyć w 2018 roku?

„Jaki komputer do gier?” „Jaki komputer za…?” „Jaki procesor?” „Jaka karta graficzna?” „Jaka płyta główna?” Takie pytania pojawiają się bardzo często na naszym forum dyskusyjnym. Komputery stacjonarne niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego warto wskazać najlepsze komponenty. W tej publikacji znajdziecie polecane przez redakcję PCLab.pl zestawy komputerowe, które w czerwcu 2018 roku można złożyć w określonych przedziałach cen.

Jaki komputer do gier? A jaki do domu i multimediów? Oto polecane zestawy

To przede wszystkim propozycja dla naszych mniej zaawansowanych Czytelników, którzy nie mają czasu i/lub siły na regularną lekturę naszych testów procesorów, kart graficznych, płyt głównych, nośników SSD, dysków twardych itd. Większość polecanych podzespołów i urządzeń przetestowaliśmy i opisaliśmy na łamach PCLab.pl.

Propozycje zestawów komputerowych, komponentów i akcesoriów przygotowaliśmy na podstawie oferty jednego z największych i najpopularniejszych sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce - RTV Euro AGD. Czujemy się jednak w obowiązku podkreślić, że przedstawiciele sklepu nie mieli absolutnie żadnego wpływu na to, które urządzenia będą przez nas polecane. Wszystkie rekomendacje powstały wyłącznie na podstawie wiedzy i doświadczenia ekipy PCLab.pl.

UWAGA: 
Aktualizacji podlegają osobne działy z obudowami, słuchawkami, głośnikami i monitorami. Niebawem będą gotowe!

Nie ukrywamy również, że za każdy zakup, którego dokonacie w RTV Euro AGD, przeszedłszy do sklepu bezpośrednio z naszej strony, otrzymamy niewielką prowizję. Będzie nam więc bardzo miło, jeśli zdecydujecie się właśnie tak kupić sprzęt i w ten sposób wynagrodzicie nas za ogrom pracy, jaki włożyliśmy w przygotowanie niniejszego zestawienia.

Aktualizacje

Tekst będzie regularnie aktualizowany, o czym będziemy informowali w komentarzach (szczególnie w pierwszym). O dużych aktualizacjach dowiecie się również z naszej strony głównej, gdzie artykuł ponownie zagości w bloczku Artykuły.

Nie wiesz, ile pieniędzy powinieneś przeznaczyć na nowy komputer?

Dla takich osób przygotowaliśmy krótki poradnik na stronie „Jakiego komputera potrzebuję? Ile muszę na niego wydać?”, gdzie udzielamy kilku wskazówek, na co zwrócić uwagę i jaki zestaw spełni poszczególne wymagania.

Cena a jakość

„Cena nie idzie w parze z jakością”. Zwykle jest to prawda, ale często jest tak, że produkty dobrej klasy są tylko nieco droższe od tych najtańszych. W swoim zestawieniu staraliśmy się dobierać komponenty tak, by stosunek jakości i wydajności do ceny był jak najlepszy. Pokazuje to dobór polecanych zasilaczy, kart graficznych oraz płyt głównych. Na bieżąco zbieramy informacje na temat ewentualnych wad urządzeń i jeśli jakieś się pojawią, wówczas taki sprzęt nie trafi do naszego zestawienia.

Jaki komputer do…

Publikacja jest podzielona na strony, na których przedstawiamy polecane zestawy komputerowe w określonej cenie. „Zestaw komputerowy” to dla nas obudowa z komputerem bez monitora i urządzeń peryferyjnych. Tym elementom poświęcamy osobne strony. Wybór na przykład myszki czy klawiatury jest bowiem kwestią na tyle indywidualną (jedni wolą duże i ciężkie myszki, inni – małe i lekkie), że błędem byłoby sugerowanie konkretnego modelu do wszystkich zestawów.

Dotychczas przeprowadzone i opublikowane testy oraz publicystyka dotycząca komponentów PC z 2017 i 2018 roku: