Dawid Grzyb | 5 maja 2016, 13:51

HyperX Cloud Revolver – test zestawu słuchawkowego dla graczy

Cloudy zaprojektowane od nowa

Minęło sporo czasu, odkąd przyglądaliśmy się należącym do marki HyperX modelom Cloud i Cloud II. Były do siebie podobne i nie wywróciły rynku do góry nogami. Natomiast najnowszy produkt, Cloud Revolver, to nowa konstrukcja, niepodobna do produktów OEM-owych. Sprawdziliśmy, czy trzyma równie wysoki poziom jak poprzednicy. Oto nasz test.

HyperX Cloud Revolver
Cena od 349.99 zł do 624.00 zł

Wstęp, opakowanie, dodatki oraz dane techniczne

Oferta należącej do Kingstona marki HyperX powiększyła się o kolejny zestaw słuchawkowy przeznaczony dla graczy. Jest ich w sumie trzy. Modele Cloud i Cloud II, wprowadzone, odpowiednio, w 2014 i 2015 roku, wypadły przeciętnie. Brzmiały dobrze, choć daleko było do tego, by serce słuchacza mocniej zabiło. Za dużo aspektów nie zagrało jak należy. Na przykład co najmniej zabawna jest sytuacja, gdy produkt, który miał błyszczeć przede wszystkim w grach, lepiej radzi sobie z muzyką. Co więcej, dość kosztowny dodatek w postaci zewnętrznej karty dźwiękowej do modelu Cloud II okazał się zupełnie nieprzydatny. Nie mogliśmy też wyzbyć się poczucia, że słuchawki marki HyperX to produkty OEM-owe, pod wieloma względami oparte na dobrze znanych nausznikach Takstar PRO 80, co niezbyt dobrze świadczy o producencie. Finansowo takie zagranie może być korzystne, ale pozostawia niesmak.

Nie podoba się nam strategia wielu firm, która polega na tym, że kupuje się gotowe słuchawki, nakleja na nie własne logo i delikatnie zmienia ich kolorystykę, po czym dodaje własną marżę. Marka HyperX, niestety, wpisała się w ten schemat. Nie chcemy zgadywać, czy modele Cloud i Cloud II miały zadanie tylko wybadać rynek i ewentualnie uzasadnić rozwój urządzeń peryferyjnych dla graczy, czy może powody były inne. W każdym razie model Cloud Revolver w niczym nie przypomina swoich poprzedników. Nie jest też podobny do żadnego produktu OEM-owego spośród tych, które znamy. Wygląda na to, że jest to konstrukcja zbudowana od zera.

Opakowanie od razu sugeruje, że mamy do czynienia ze sprzętem dla graczy, a nie audiofilskim. Jest kolorowo, wyraźnie pokazano produkt, nie obeszło się też bez opisu kluczowych funkcji. Wnętrze wyjątkowo twardego pudła jest wyłożone piankową formą, do której słuchawki idealnie pasują.

W zestawie znalazł się także solidny doczepiany mikrofon z elastycznym ramieniem. Jest też przedłużka o długości 2 m, na której końcu zamontowano pilota regulacji głośności i przycisk pozwalający wyciszyć mikrofon. Zabrakło pokrowca, co ze względu na dość wysoką cenę jest sporym niedopatrzeniem.

 

HyperX Cloud Revolver
Słuchawki
Rodzaj stereofoniczne, zamknięte, wokółuszne
Masa 376 g
Pasmo przenoszenia 12 Hz – 28 000 Hz
Impedancja 30 omów
SPL 104 dB / 1 mW przy 1kHz
THD < 2%
Mikrofon
Typ jednokierunkowy
Pasmo przenoszenia 50 Hz – 18 000 Hz
Czułość –40 dBV (0 dB=1 V/Pa, 1 kHz)
Informacje dodatkowe
Kabel 1 m, w nylonowym oplocie, TRRS
Interfejs 1 × 3,5 mm