Redakcja we współpracy z firmą Udemy | 18 kwietnia 2018, 09:00

Maski jasności - zobacz, jak wyczarować niezwykłe portrety w Photoshopie

Pracujesz z fotografią? A może po prostu robisz dużo zdjęć? Bez względu na to do której grupy się zaliczasz, Photoshop jest narzędziem wartym poznania bo pozwala wydobyć ze zdjęcia ukryte piękno. Przykładowo, przy pomocy masek jasności dokonasz gustownego retuszu zamieniającego ładne zdjęcie w arcydzieło. Wystarczy odpowiedni kurs internetowy, który pokazuje wszystko krok po kroku.

Takim kursem jest “Doskonalenie fotografii portretowej z maskami jasności”, program stworzony przez eksperta z wieloletnim doświadczeniem, który skomplikowane zagadnienie masek jasności tłumaczy krok po kroku, żeby to zaawansowane narzędzie stało się przystępne nawet dla osób bez znajomości innych technik Photoshopa. Dostajemy także lekcję podstaw retuszu: jak myśleć o zmianach, w jaki sposób podchodzić do zdjęcia, na co zwracać uwagę, żeby praca z obrazem nie sprowadzała się do skrajnego ustawienia suwaków. Zmiany, tak, ale żeby efekt był właściwy, trzeba potrafić odpowiedzieć na pytanie “dlaczego”.

A czemu maski jasności? Bo jest to potężne narzędzie do wprowadzania poprawek opartych na zakresach tonalnych. Praca z maskami jasności pozwala uzyskać bardzo wysoką precyzję i naturalne efekty. Łatwo można dokonać korekcji wybranych obszarów i niemalże manipulować światłem. Dzięki zastosowaniu tej techniki zdjęcia portretowe nabierają dodatkowej głębi i wyrazu. W świetnej ofercie, za 34,99 zł możecie nabyć dożywotni dostęp do kursu, który pozwoli wam tchnąć nowe życie w rodzinne fotografie, poszerzyć horyzonty i rozwinąć zdolności zawodowe.

Fotografia może być twoim hobby, ale równie dobrze może przerodzić się w dodatkowe źródło przychodów. Dzięki portalom społecznościowym portfolio przemawia głośniej niż jakiekolwiek stopnie zapisane w systemie edukacji. Jeśli pasjonuje cię fotografia i retusz, a twoje prace będą dobre, prędzej czy później ktoś się do ciebie zgłosi. To będzie twoje pierwsze zlecenie. Ile się na tym zarabia? Niektórzy liczą sobie za retusz kilkadziesiąt złotych, inni wyceniają swoją pracę w setkach złotych.

Nie ulega jednak zmianie, że kurs “Doskonalenie fotografii portretowej z maskami jasności” po przecenie z 600 zł na 34,99 zł to świetna inwestycja w siebie i swoją przyszłość. Za te niewielkie pieniądze otrzymasz blisko pięć godzin materiałów wideo, dodatkowe pomoce naukowe, certyfikat ukończenia i bardzo przystępnie prowadzone sesje, które nauczą cię, jak dokonać wstępnej analizy zdjęcia, jak pracować z maskami jasności, a nawet jak zautomatyzować niektóre procesy. Ten kurs to najprostszy i najtańszy sposób na spróbowanie swoich sił w roli eksperta w dziedzinie edycji fotografii portretowej. Czy będzie to tylko zabawa, czy sposób na życie? To już zależy od ciebie.

Przejdź do promocyjnej oferty na kurs “Doskonalenie fotografii portretowej z maskami jasności”