Materiał powstał we współpracy z Udemy | 10 maja 2018, 10:15

Niezależnie od tego w jakim języku chcesz programować, bez dogłębnej znajomości wyrażeń regularnych daleko nie zajedziesz

Chcesz zostać wybitnym programistą? Znasz już podstawy programowania w C#? Chcesz tworzyć gry i aplikacje na komputery czy urządzenia mobilne? A może planujesz zostać analitykiem danych? Niezależnie od celu jaki chcesz osiągnąć, jeżeli tylko ma on cokolwiek wspólnego z szeroko pojętą informatyką, znajomość wyrażeń regularnych, na pewno ci pomoże.

System edukacyjny w naszym kraju trochę mylnie traktuje przedmiot o nazwie Informatyka. W szkołach publicznych, na poziomie podstawowym, a także i później, za informatykę uznaje się lekcje pokazujące nie tyle teorię informatyki i problemy z nią związane, lecz np. wykorzystanie konkretnych programów. Niestety, wykłady pokazujące jak używać np. Worda czy Excela, to nie lekcje informatyki, jak wielu powszechnie i – mylnie – sądzi, lecz po prostu lekcje obsługi komputera. Informatykiem, a tym bardziej programistą nie jest ten, kto potrafi, choćby na bardzo zaawansowanym poziomie, używać różnego typu aplikacji, lecz osoba, która zna pojęcia związane z przetwarzaniem danych, tym jak komputer działa i jak zmusić go do wykonania pewnej pracy.

Na rynku jest mnóstwo ofert pracy dla programistów, a naprawdę dobrzy programiści to wyjątkowo pożądani specjaliści, mogący przebierać w premiowanych wysokimi dochodami ofertach. Nie każdy jednak od razu stanie się dobrym programistą czy analitykiem danych. Niezależnie jednak od tego jakim chcesz być programistą, z jakiego języka programowania chcesz korzystać (a może z kilku?), jakiego typu aplikacje i projekty chcesz opracowywać, warto pamiętać o jednej istotnej kwestii. Wyrażenia regularne (z ang. regular expressions, w skrócie RegEx) zna absolutnie każdy programista.

Przejdź do promocyjnej oferty na kurs „RegEx – Wyrażenia Regularne od \A do \Z

Nie nauczysz się dobrze programowania w jakimkolwiek języku na podstawie krótkiego, kilkugodzinnego kursu online, ale możesz poznać umiejętność posługiwania się wyrażeniami regularnymi w tym czasie. RegEx jest uniwersalną metodą pozwalającą na szerokie manipulacje tekstem, czy też jakimikolwiek powtarzalnymi wzorcami w jakimkolwiek kodzie. Każdy, absolutnie każdy program wykorzystuje wyrażenia regularne. Jeżeli biegle opanujesz umiejętność posługiwania się RegEx, zostaniesz po prostu lepszym, dużo lepszym programistą. Bez względu na to jaki język programowania ostatecznie wybierzesz.

W jaki sposób możesz sprawdzić swoje predyspozycje w kwestii RegEx? Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kursu internetowego. W dogodnym dla siebie czasie, w najbardziej odpowiadającym ci tempie możesz wkroczyć do świata wyrażeń regularnych i poznawać jego niuanse. Dobrym przykładem kursu świetnie prezentującego wyrażenia regularne jest kurs „RegEx – Wyrażenia Regularne od \A do \Z”, który aktualnie jest dostępny w bardzo korzystnej cenie. Zamiast blisko 400 zł możecie wejść do świata RegEx za cenę ponad dziesięciokrotnie niższą.

Kurs obejmuje 39 wykładów i prawie 3,5 godziny materiałów wideo. Do tego dochodzą dodatkowe pomoce naukowe, jak również pytania skutecznie sprawdzające pozyskaną przez nas wiedzę. Po zakończeniu kursu zdobędziesz cenną umiejętność – zdolność stosowania wyrażeń regularnych w każdym ich aspekcie: programistycznym, analitycznym itp. Podsumowując, kurs „RegEx – Wyrażenia Regularne od \A do \Z ] to idealny sposób, by znacząco zwiększyć własne kwalifikacje jako programisty czy analityka danych. Tym bardziej, że możesz je podnieść właśnie teraz za tak niską cenę.