Damian Lejnert | 30 września 2018, 14:01

Dream Machines DM1 FPS – test nowej myszy dla graczy

„Wymarzona” mysz dla gracza FPS?

Dream Machines to znany i ceniony producent, który oprócz laptopów ma w ofercie podkładki i myszy dla graczy. Konstrukcje, które dotąd testowaliśmy, wyróżniały się dobrą jakością wykonania, prostotą, uniwersalnością i precyzją, dzięki której mogły rywalizować z najdroższymi modelami konkurencji. Najnowsza mysz tej marki, Dream Machines DM1 FPS, jest kierowana do graczy FPS. Oceniliśmy, jak sprawdza się w praktyce i czy warto wybrać właśnie ją.

Dream Machines DM1 FPS
Cena od 219.00 zł do 219.00 zł

Dream Machines DM1 FPS – wstęp, dane techniczne

W zasadzie każdy, kto kupuje mysz dla gracza, chciałby, żeby była wysoce uniwersalna i sprawdzała się nie tylko w tradycyjnym użytkowaniu, w tym pracy, lecz także w możliwie wielu grach. Wybór uniwersalnej myszy nie jest łatwy ze względu na unikatowe potrzeby miłośników poszczególnych gatunków.

Najprostszym tego przykładem są masywne myszki dla graczy MOBA i MMO, które najczęściej wyposaża się w nawet 12 dodatkowych przycisków umieszczonych na jednym boku. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne. Dzięki niemu mamy dostęp do wielu akcji, które możemy wywołać jednym ruchem kciuka.

Nic więc dziwnego, że te urządzenia są tak chętnie wybierane przez graczy World of Warcraft czy League of Legends. Zauważalnie gorzej sprawują się jednak w licznych FPS-ach, w których te dodatkowe przyciski mogą powodować wiele problemów (przypadkową aktywację podczas szybkich przesunięć, zdecydowanie mniejszą stabilność w dłoni ze względu na kształty itd.). Producenci akcesoriów dla graczy chcą zaś dostarczać im dokładnie to, co jest potrzebne w danym gatunku. Są więc myszy przeznaczone dla graczy MOBA, MMO, a przede wszystkim miłośników prostych, ale wyjątkowo wymagających gier e-sportowych, takich jak Counter-Strike: Global Offensive.

Jedno z takich urządzeń trafiło do naszej redakcji. To model Dream Machines DM1 FPS, kierowany, jak sama nazwa wskazuje, do osób uwielbiających dynamiczne strzelanki. 

Dane techniczne według producentaDream Machines DM1 FPS
Rodzaj sensora optyczny PixArt PMW3389
Rozdzielczość 16 000 dpi
Możliwość zmiany ustawienia dpi w locie Tak
Prędkość maksymalna 7 m/s (ok. 275 cali/s)
Przyśpieszenie Brak danych
Interfejs USB 2.0
Wymiary 126 mm × 68 mm × 39 mm
Masa 110 g (83 g bez przewodu)
Dodatkowe oprogramowanie Dream Machines DM1 FPS, przeznaczone specjalnie do tego modelu