Redakcja we współpracy z firmą Acer | 2 września 2018, 14:01

Nowości next@acer na targach IFA

Relacja z prezentacji nowych produktów firmy Acer. Oprócz odświeżonych modeli Aspire i Swift pojawią się niebawem również większe, znacznie wydajniejsze i kierowane do graczy, konstrukcje. Wszystkiego dowiecie się z przygotowanego przez nas materiału wideo.

0
1
 

Konferencja next@acer była krótka i konkretna. Producent postawił na wysmuklenie i odchudzenie laptopów, ulepszenie gogli wirtualnej rzeczywistości oraz dopieszczenie kierowanej do graczy serii Predator. Większość urządzeń, które zaprezentowano, mogliśmy przetestować zaraz po wydarzeniu.

Odświeżono serię laptopów przeznaczonych do użytku codziennego, czyli Acer Aspire. Nowego Aspire 7 wyposażono w procesor Intel Kaby Lake G Core i7-8705G lub i5-8305G ze zintegrowanym GPU Radeon RX Vega M GL i 4 GB RAM. Laptop ma 16,9 mm grubości przy wadze 1,6 kg. Ekran typu IPS ma wąską ramkę, przekątną 15,6 cala i rozdzielczość do Ultra HD (3840 × 2160).

Aspire 5 otrzyma procesor ósmej generacji Intel Core i7 ze zintegrowanym interfejsem Gigabit Wi-Fi oraz kartą graficzną Nvidia GeForce MX150. Nowa wersja tradycyjnie została wysmuklona i teraz grubość ramki wynosi 7,82 mm. Ekran to IPS Full HD o przekątnej 15,6 cala.

Największą zmianą względem 14-calowej opcji Aspire, czyli „trójki”, jest dostępność w różnych wersjach kolorystycznych.

Najlżejszy w segmencie 15-calowców nowy Swift 5 waży 990 g i jest wyposażony w procesory Intel Core ósmej generacji oraz ekran dotykowy IPS Full HD (1920 × 1080). Smukła konstrukcja została wykonana ze stopu magnezu i litu i sprawia wrażenie niezwykle delikatnej. Mamy nadzieję, że to tylko pierwsze odczucia i że żadne wyginanie nie jest straszne temu smuklakowi, to jednak pokażą dopiero dłuższe testy.

Acer zaprezentował także swój nowy, najsmuklejszy na świecie laptop, model Acer Swift 7. Ma on 14-calowy ekran, który zajmuje aż 92 proc. górnej części, waży poniżej 1 kg i ma grubość mniejszą od 10 mm.

A teraz to, na co chyba czekaliśmy najbardziej... i jeszcze chwilę poczekamy. Na konferencji zapowiedziano dwie nowe maszyny dla graczy. Predator Triton 900 to hybrydowy laptop z kartami Nvidii. Będzie wyposażony w dotykowy odwracany ekran o rozdzielczości 4K z techniką G-Sync. O chłodzenie zadba, również ogłoszona podczas next@acer, czwarta generacja techniki AeroBlade 3D Fan. Predator X został zaś określony mianem „stworzonego do wielozadaniowości”, a w jego wnętrzu znajdują się aż dwa procesory Intel Xeon i aż 12 slotów na kości pamięci ECC. Sprzęt zapowiedziano na zimę 2019 roku i z pewnością będzie to marzenie niejednego gracza, ale też specjalisty zajmującego się obróbką materiałów wideo.