Damian Lejnert | 14 października 2018, 14:01

Genesis Krypton 770 – test pierwszej myszy Genesis z sensorem PixArt PMW3360

Następna marka na rynku tanich myszy dla graczy

Zakup taniej myszy dla graczy jeszcze niedawno wiązał się z niską jakością wykonania, mało precyzyjnym działaniem i ograniczoną funkcjonalnością. Dziś ciekawy sprzęt tego typu można kupić za mniej niż 200 zł. Jednym z takich urządzeń jest produkt marki Genesis, model Krypton 770. To stosunkowo tania konstrukcja, którą wyposażono w jeden z najlepszych sensorów optycznych, PixArt PMW3360. Sprawdziliśmy, czy warto zwrócić na nią uwagę, gdy budżet nie przekracza 200 zł.

Genesis Krypton 770
Cena od 156.00 zł do 179.90 zł

Genesis Krypton 770 – wstęp, dane techniczne

Myszy dla graczy niemal od początku dla wielu użytkowników komputera były drażliwym tematem. Jeszcze do niedawna uważano, że większość z nich to sprzęt wyposażony w masę zbędnych, a przy tym drogo wycenionych dodatków. Nierzadko spotykaliśmy się również z twierdzeniem, że prawdziwe umiejętności są jedyną drogą do zwycięstwa, a sprzęt nie ma żadnego znaczenia.

Dziś wiemy już, że dla tych, którym zależy na absolutnie bezkompromisowych osiągach, wybór odpowiedniej myszy jest tak samo ważny jak dobór pozostałych elementów komputera. Z roku na rok rośnie też świadomość graczy, którzy coraz częściej wyposażają się w odpowiednie dla nich urządzenia peryferyjne. W pewnym stopniu jest to także zasługa producentów. Jeszcze do niedawna za myszy z najlepszymi optycznymi czujnikami trzeba było zapłacić nawet 350 zł. Dziś za mniej niż połowę tej kwoty można kupić sprzęt równie precyzyjny i funkcjonalny, który nie tylko świetnie sprawdzi się w dłoni maniaka gier komputerowych, ale też usprawni typowe użytkowanie komputera.

Do naszej redakcji trafiła następna niedroga konstrukcja, wyposażona w jeden z najlepszych dostępnych sensorów optycznych, PixArt PMW3360. Warto podkreślić, że obecnie Genesis Krypton 770 to jedyna w ofercie marki mysz z tym czujnikiem.

Dane techniczne według producentaGenesis Krypton 770
Rodzaj sensora optyczny PixArt PMW3360
Rozdzielczość 12 000 dpi
Możliwość zmiany ustawienia dpi w locie Tak
Prędkość maksymalna 6,35 m/s (ok. 250 cali/s)
Przyśpieszenie 50 g
Interfejs USB 2.0
Wymiary 130 mm × 69 mm × 43 mm
Masa 138 g (105 g bez przewodu)
Dodatkowe oprogramowanie Krypton 770, przeznaczone specjalnie do tego modelu