Damian Lejnert | 24 lutego 2019, 14:01

Corsair Harpoon RGB Wireless, Corsair Ironclaw RGB, Corsair M65 RGB Elite – test najnowszych peryferiów dla graczy

Korsarz w natarciu

Początek roku to nie tylko premiery gier, ale również nowe peryferia, którymi producenci starają się urozmaicić swoje portfolio. Do naszej redakcji trafiły trzy nowe myszy firmy Corsair, które pierwszy raz widzieliśmy na CES 2019. Wśród nich znalazła się odświeżona wersja kultowego modelu Corsair M65 Pro, bezprzewodowy wariant Corsair Harpoon RGB Wireless oraz zupełnie nowy, uniwersalny model Corsair Ironclaw RGB. Sprawdziliśmy, na co stać je w praktyce i czy warto zwrócić na nie uwagę, rozważając zakup myszy.

Corsair Harpoon RGB Wireless, Corsair Ironclaw RGB, Corsair M65 RGB Elite − wstęp

Targi Consumer Electronic Show co roku przyciągają uwagę fanów technologii, motoryzacji oraz nowoczesnych rozwiązań użytkowych. O wielu najnowszych trendach, takich jak zwijane telewizory i smartfony czy autonomiczne pojazdy, mogliście przeczytać w specjalnym artykule, który nie tak dawno temu ukazał się w naszym serwisie.

Zaprezentowane przez producentów nowości zwróciły również uwagę graczy. I nie mamy tu na myśli jedynie podzespołów, ale przede wszystkim peryferia. Wiele marek poszerza swoje portfolio o gamingowe monitory, akcesoria dla streamerów czy sprzęt wykorzystujący technologię haptyczną. Swoją ofertę postanowił rozbudować również Corsair – producent, którego większość fanów sprzętu komputerowego doskonale zna. W trakcie targów CES 2019 zaprezentował on aż trzy nowe myszy: Corsair Harpoon RGB Wireless, Corsair Ironclaw RGB oraz M65 RGB Elite.

Wszystkie trzy urządzenia trafiły do naszej redakcji, dzięki czemu mogliśmy dokładnie sprawdzić, jak sprawdzają się w praktyce. Nie ulega wątpliwości, że modele te przeznaczone zostały dla graczy, a każdy z nich sprawdza się w różnych gatunkach gier – a przynajmniej tak twierdzi producent.

Dobrym tego przykładem jest mysz Corsair M65 RGB Elite, która powinna zaciekawić fanów szybkich i dynamicznych gier FPS. Znany i ceniony kształt w połączeniu z nowoczesnym sensorem PixArt PMW3391 mogą zapewnić bardzo dużą precyzję oraz kontrolę. 

Nie gorzej wypada nieco bardziej uniwersalny model Corsair Ironclaw RGB przeznaczony zarówno dla graczy FPS, jak i MOBA/MMO. Podobnie jak mysz M65 RGB wyposażony został w najnowszy sensor PixArt PMW3391, jednak różni się od niej bryłą oraz wyprofilowaniem.

Corsair Harpoon RGB Wireless to natomiast bezprzewodowa wersja myszy Corsair Harpoon RGB, która jest dostępna na rynku już od dłuższego czasu. Producent chwali się, że ten nowy model wykorzystuje technikę łączności bezprzewodowej umożliwiającą optymalną pracę nawet przy intensywnym ruchu w sieciach bezprzewodowych. Co więcej, bezprzewodowa wersja została wyposażona również w przełączniki Omron oraz nowszy sensor optyczny PixArt PMW3325.

Dane techniczne według producentaCorsair Harpoon RGB WirelessCorsair Ironclaw RGBCorsair M65 RGB Elite
Rodzaj sensora optyczny PixArt PMW3325 optyczny PixArt PMW3391 optyczny PixArt PMW3391
Rozdzielczość 10 000 dpi 18 000 dpi 18 000 dpi
Możliwość zmiany ustawienia dpi w locie Tak Tak Tak

Prędkość maksymalna

2,54 m/s (100 cali/s) brak informacji brak informacji
Przyśpieszenie 20 g brak informacji brak informacji
Interfejs możliwość działania bezprzewodowego i przewodowego za pośrednictwem kabla micro USB/ USB 2.0 USB 2.0 USB 2.0
Wymiary 115,5 mm × 68,3 mm × 40,4 mm 130 mm × 80 mm × 45 mm 116,5 mm × 76,6 mm × 39,2 mm
Masa

99 g

145 g (105 g bez przewodu) 140 g (97 g bez przewodu, możliwość zwiększenia wagi maksymalnie o 14 g)
Długość kabla 1,8 m (w oplocie) 1,8 m (w oplocie) 1,8 m (w oplocie)
Dodatkowe oprogramowanie Corsair iCUE Corsair iCUE Corsair iCUE