Mateusz Brzostek | 6 marca 2019, 14:01

Core i5-8600K – podkręcanie, delidowanie, modyfikacja płyty głównej

Sprawdziliśmy, czego potrzeba do przyspieszenia Core i5-8600K do ponad 6 GHz, jak go uruchomić na płycie głównej z chipsetem Z270 oraz jak w kilka chwil stracić gwarancję na procesor i płytę.

Co oznacza „podkręcanie” w tym artykule? Tym razem nie chodzi o przyspieszenie komputera, żeby na co dzień mieć wyższą wydajność. W tym wypadku robię to dla sportu. Chodzi wyłącznie o poznanie granicy sprawnego działania procesora oraz o osiągnięcie wysokich wyników w benchmarkach.

Przyspieszenie Core i5-8600K do granic możliwości wymaga kilku egzotycznych metod. By je zastosować, musiałem się wcześniej przygotować.

Na wideo jest to samo co w tekście – jeśli wolisz czytać, czytaj dalej!

Pokażę je jako ciekawostki, żeby rozbudzić Wasze zainteresowanie i zachęcić do poszerzania horyzontów. Celowo nie będę opisywał każdego kroku pokazanych modyfikacji i technik. Większość z nich wymaga dokładnego zapoznania się z tym, co robimy. Gotowy przepis gwarantuje tylko rozczarowanie, jeśli wystąpią kłopoty. Jeżeli ktoś ma dość zdolności poznawczych i cierpliwości, żeby wykonać wszystkie potrzebne kroki, nie będzie również miał problemu ze znalezieniem dokładniejszych instrukcji.

Redakcja PCLab.pl nie rekomenduje żadnej z przedstawionych modyfikacji.
Wszelkich przeróbek dokonujecie na własną odpowiedzialność.
Modyfikując płytę główną lub procesor rezygnujecie z gwarancji i wsparcia producenta.

Dodatkowe zasoby

Oto kilka godnych uwagi stron. Redakcja PCLab.pl nie odpowiada za przedstawione na nich treści i nie sugeruje, że podane tam informacje są prawdziwe.