Piotr Gontarczyk | 23 kwietnia 2013, 04:05

Smartfon Nokii z fizyczną klawiaturą. To prawdopodobnie nie Lumia

Nokia przygotowuje się do zaprezentowania nowego modelu smartfona, który będzie wyposażony w fizyczną klawiaturę QWERTY. Fińska firma opublikowała obrazek, na którym widać dwa fragmenty nowego urządzenia i wszystko obecnie wskazuje na to, że nie będzie to jakaś nowa Lumia, a model należący do niskobudżetowej serii Asha.

Na udostępnionym obrazku widać urządzenie o zaokrąglonych krawędziach, zamknięte w żółtej obudowie. Widać na nim ponadto wyraźnie dwa klawisze, Shift oraz literę Z, stylistyką nawiązujące do poprzednich smartfonów serii Asha. Kolejnym elementem, który pozwala z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że urządzenie to nie będzie należeć do serii Lumia jest to, że zaplanowana na najbliższą środę prezentacja zostanie przeprowadzona przez ekipę Nokia Mobile Phones, a nie ekipę Lumia.

Nokia Lumia 920 kontra najlepsze smartfony konkurencji

Warto też zauważyć, to że prezentację zaplanowano na godzinę 7 rano czasu uniwersalnego. W tym czasie Europa będzie witać środowy poranek, a to prowadzi nas do domysłu, iż owa prezentacja będzie skierowana do odbiorców na rynkach azjatyckich. Czy tylko tam będzie można je kupić, czy może będą one tylko pierwszymi, które owego tajemniczego smartfona otrzymają? Tego dowiemy się zapewne już lada dzień.

Najlepsze smartfony w rozsądnej cenie - test

Źródło: Conversations.nokia.com