Bartosz Czechowicz | 18 kwietnia 2017, 19:11

HTC U z certyfikatem IP57 i dual-SIM, ale bez gniazda słuchawkowego 3,5 mm

HTC U (prawie) bez tajemnic. W sieci już od dłuższego czasu dostępna jest specyfikacja techniczna nowego, czołowego smartfona Tajwańczyków, a teraz poznaliśmy dalsze informacje na temat jego szczegółów konstrukcyjnych. Niestety, niektóre z nich budzą mocno mieszane odczucia.

Według redakcji serwisu GSMArena HTC U zostanie wyposażony w obudowę chroniącą sprzęt przed szkodliwym działaniem wody oraz pyłu. Firma zdecydowała się na obudowę zgodną ze standardem IP57. Powinno to ucieszyć osoby, które czekają na nowego flagowca Tajwańczyków, ale jednocześnie trudno nie zauważyć, że od high-endowego smartfona można by wymagać certyfikatu IP67.

HTC U ma być także dostępny zarówno w wersji z pojedynczym, jak i podwójnym slotem na kartę SIM. Niestety, urządzenie nie otrzyma za to wyjścia audio 3,5 mm. Oznacza to, że właściciele smartfona będą albo musieli zaopatrzyć się w specjalny adapter, albo kupić nowe słuchawki.

HTC U zostanie wyposażony w 5,5-calowy ekran QHD, SoC Qualcomm Snapdragon 835, 12-megapikselowy aparat fotograficzny i 16-megapikselowy sensor do zdjęć selfie. Całość powinna działać pod kontrolą Androida 7.1 Nougat z nakładką Sense 9. Telefon ma zostać oficjalnie zapowiedziany jeszcze przed końcem bieżącego miesiąca.

Źródło: gsmarena