Bartosz Czechowicz | 18 kwietnia 2017, 19:33

Instagram pozwala na zapisywanie postów w kolekcjach

Instagram z lepszym systemem zarządzania zapisywanymi postami. Serwis poinformował właśnie, że jego użytkownicy otrzymali dostęp do nowej funkcji. Rozwiązanie nosi nazwę Kolekcje i pozwala na sortowanie przechowywanych przez nas materiałów.

Instagram już od kilku miesięcy umożliwia zapisywanie postów. Niestety, wszystkie zdjęcia i filmy do tej pory były przechowywane w jednym miejscu, a serwis nie pozwalał na żadne sensowne katalogowanie ich. Sytuacja ma jednak ulec zmianie wraz z funkcją Kolekcje, która właśnie została dodana na platformie. Rozwiązanie pozwala na tworzenie tematycznych folderów, w których można grupować i archiwizować interesujące nas materiały. To małe, ale z pewnością istotne usprawnienie.

Co ciekawe, praktycznie taką samą funkcję oferuje popularny Pinterest. Warto jednak wspomnieć, że w przypadku Instagramu wszystkie kolekcje są prywatne. Mówiąc krótko, nie można dzielić się nimi ze znajomymi. Funkcja jest natomiast dostępna zarówno w aplikacji na Androida, jak i w oprogramowaniu na urządzenia z systemem iOS.

Źródło: instagram