Bartosz Czechowicz | 18 kwietnia 2017, 20:03

Samsung blokuje możliwość zmiany funkcji dla przycisku Bixby w smartfonie Galaxy S8

Samsung chce, żeby jak najwięcej osób korzystało z asystenta Bixby. Firma poinformowała właśnie, że zablokowała możliwość zmiany funkcji dla powiązanego z nim przycisku. Ograniczenie pojawiło się po tym, jak do sieci trafiło oprogramowanie pozwalające na przeprogramowanie jego działania.

Wraz z premierą smartfonów Galaxy S8 i Galaxy S8+ Samsung zapowiedział także nowego asystenta użytkownika, Bixby. Urządzenia otrzymały specjalny przycisk, który służy do jego aktywacji, ale nietrudno domyślić się, że nie każdy właściciel któregoś z czołowych modeli chce korzystać z wirtualnego pomocnika. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę fakt, że działa on tylko w języku angielskim i koreańskim (w planach na najbliższą przyszłość jest dodanie obsługi amerykańskiego hiszpańskiego i chińskiego).

W sieci jest już jednak dostępna aplikacja, która pozwala na zmianę zastosowania przycisku Bixby. To spore usprawnienie, ponieważ można by np. powiązać go z aparatem fotograficznym. Niestety, Samsung właśnie zablokował taką możliwość.

Nie wiadomo, z jakiego powodu producent zdecydował się na tego typu ograniczenie, ale nietrudno domyślić się, że chodzi o popularność Bixby. Przycisk można było bowiem wykorzystać do aktywacji np. asystenta Google, który jest bezpośrednim konkurentem pomocnika Koreańczyków. Od teraz będzie on natomiast przeznaczony tylko i wyłącznie dla jednego rozwiązania.