Adrian Kotowski | 19 kwietnia 2017, 13:30

Netflix ma już prawie 100 mln użytkowników

Usługa cały czas rośnie w siłę. Netflix ujawnił wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku i przy okazji ujawnił liczbę osób, które korzystają z jego platformy strumieniowania wideo. Podmiot może mieć powody do zadowolenia, bo coraz więcej użytkowników sieci jest zainteresowanych jego ofertą. Niemniej, tempo wzrostu liczby klientów jest nieco niższe niż wcześniej zakładano.

W pierwszym kwartale tego roku przychód firmy Netflix wyniósł 2,637 mld dolarów, a zysk był równy 178 mln dolarów. Firma bardzo dobrze poradziła sobie na rynkach światowych. Wygenerowany na świecie przychód ze streamingu to 1,046 mld dolarów, co oznacza wzrost aż o 60,5 procent rok do roku. W USA firmie też wiedzie się całkiem dobrze – wynik był wyższy o 26,6 procent i wyniósł 1,47 mld dolarów. Netflix nadal sprzedaje i wypożycza też DVD, ale tutaj jest coraz gorzej. Przychód wyniósł 120,4 mln dolarów, czyli był niższy o 16,8 procent rok do roku.

Netflix

Przedsiębiorstwo podało, że ze streamingu korzysta obecnie 98,75 mln klientów, z czego 94,36 mln to posiadacze płatnych kont (reszta ma dostęp od materiałów dzięki bezpłatnemu miesięcznemu okresowi testowemu). Dla porównania, rok temu abonament opłacało 77,71 mln użytkowników. Ponad połowa klientów platformy Netflix to mieszkańcy USA, ale to na innych rynkach obserwujemy największy wzrost popularności serwisu. W ciągu roku baza użytkowników na innych rynkach niż USA wzrosła z 34,53 mln do 47,89 mln (w przypadku samych abonentów opłacających subskrypcję z 31,99 mln do 44,99 mln).

Przedsiębiorstwo zamierza zachęcać do swojej platformy jeszcze mocniej inwestując w produkowane przez siebie filmy i seriale. Na sam marketing w 2017 roku przeznaczony ma zostać ponad 1 mld dolarów. Netflix dostępny jest obecnie w ponad 130 krajach, w tym też Polsce. 

Netflix - filmy i seriale offline także na Windows 10

Źródło: Nasdaq.com