Adrian Kotowski | 19 kwietnia 2017, 16:27

StarCraft Anthology za darmo dla wszystkich

Teraz już w pełni dopracowanej wersji. Pod koniec marca Blizzard udostępnił za darmo edycję testową gry StarCraft, która była nieco niedopracowana, ale już w pełni grywalna. Od teraz także pełna wersja tego słynnego RTS-a jest dostępna całkowicie bezpłatnie. Co więcej, przy tej okazji Blizzard wydał nowy patch dla gry, pierwszy od ośmiu lat.

Darmową wersję StarCraft Anthology możecie dodać do konta przechodząc pod ten adres lub po prostu pobrać klikając tutaj (PC) i tutaj (MAC). W skład antologii wchodzi podstawowa wersja RTS-a oraz dodatek Brood War. Produkcja dostępna jest w angielskiej wersji językowej – dopiero odświeżona wersja, którą Blizzard wyda nieco później w tym roku, zaoferuje polską lokalizację.

Wspomnieliśmy też o łatce 1.18, wydanej razem z darmową wersja StarCraft. Sam patch zapewnia dużo lepszą obsługę gry w nowszych systemach operacyjnych takich jak Windows 7, 8.1 i 10. Możemy też bez problemów przełączać się pomiędzy trybem gry w oknie i rozgrywką w pełnym ekranie. Do produkcji dodano tryb obserwatora, naprawiono też zgłaszany od wielu lat problem z przekłamaniami graficznymi na ekranach ładowania poziomów. Pełna lista zmian dostępna jest tutaj.

Źródło: Blizzard