Bartosz Czechowicz | 19 kwietnia 2017, 17:30

Facebook testuje funkcję picture-in-picture w aplikacji mobilnej

Facebook chce, żeby użytkownicy serwisu oglądali jak najwięcej filmów. Redakcja portalu Android Police poinformowała właśnie, że firma rozpoczęła testy funkcji picture-in-picture w aplikacji mobilnej. Rozwiązanie pozwoli na jednoczesne odtwarzanie materiałów wideo i przeglądanie zasobów popularnej społecznościówki.

Funkcja picture-in-picture jest już dobrze znana chociażby osobom, które korzystają z platformy YouTube. Dzięki rozwiązaniu nagranie jest wyświetlane w nieruchomym oknie, które cały czas widzimy na ekranie naszego urządzenia. Znaczenia nie ma nawet to, że w tym samym czasie przeglądamy pozostałe zasoby serwisu. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że identyczne rozwiązanie chce wprowadzić Facebook w swojej aplikacji mobilnej. Nic dziwnego, ponieważ już od jakiegoś czasu jest ono dostępne w przeglądarkowej wersji społecznościówki.

Według portalu Android Police funkcja picture-in-picture jest obecnie testowana w oprogramowaniu dla systemu Android. Nie wiadomo, czy i kiedy będzie ona dostępna na urządzeniach Apple, ale wydaje się mało prawdopodobne, żeby firma pominęła tak ważną platformę jak iOS. Trudno również powiedzieć, kiedy do rozwiązania otrzymają dostęp wszyscy użytkownicy Facebooka. Do tej pory najprawdopodobniej pojawiło się ono bowiem tylko u wybranych osób.

Źródło: androidpolice