Bartosz Czechowicz | 19 kwietnia 2017, 17:54

Microsoft pracuje nad problemem z synchronizacją OneDrive'a

Microsoft stara się rozwiązać kłopoty użytkowników OneDrive'a. Firma poinformowała właśnie, że wie, że część jej klientów ma problemy z synchronizacją danych pomiędzy wirtualnym dyskiem a usługą OneNote i pracuje nad wyeliminowaniem błędu. Jego przyczyny są już znane, ale wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawi się odpowiednia łatka.

Osoby korzystające z platformy OneNote już od jakiegoś czas skarżą się, że nie mogą synchronizować danych z platformą OneDrive. Aplikacja cały czas informuje bowiem albo o braku możliwości zakończenia zadania i prosi o ponowną próbę, albo informuje o braku uprawnień do edycji pliku i zatrzymaniu synchronizacji. Problem pojawia się na urządzeniach z systemem Windows Phone 8.1.

Tymczasem Microsoft wydał właśnie oficjalnie komunikat, w którym informuje, że wie o kłopotach użytkowników OneDrive'a i pracuje nad ich rozwiązaniem. Firma jednocześnie ostrzega, że identyczne błędy mogą występować także w przypadku innych aplikacji. Nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie dostępny patch eliminujący problemy, ale wydaje się mało prawdopodobne, żeby trzeba było czekać na niego dłużej niż kilka dni.

Źródło: gsmarena