Adrian Kotowski | 17 maja 2017, 15:03

EVGA GeForce GT 1030 SC w trzech wersjach

W tym jeden model w pełni pasywny. EVGA pokazała trzy konstrukcje z rodziny GeForce GT 1030, które mogą zainteresować użytkowników szukających niedrogiej karty do wykorzystania w domowym centrum rozrywki. Wszystkie produkty łączy to, że charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, a dwie z nich to jednostki niskoprofilowe. 

Zaprezentowane przez firmę EVGA karty wyposażone są w chip GP108 i pracują z identycznymi zegarami. W każdym przypadku standardowe taktowanie wynosi 1290 MHz i 1544 MHz w Boost. Każda z kart ma na pokładzie 2 GB pamięci GDDR5 pracującej z częstotliwością 6000 MHz. Zastosowano też 64-bitowy interfejs, co przekłada się na przepustowość na poziomie 48 GB/s.

EVGA GeForce GT 1030 SC Single Slot

Model GT 1030 SC Single Slot jako jedyny z całej trójki oferuje standardowej wielkości PCB. Mamy tutaj niewielki system chłodzenia z jednym wentylatorem, a na śledziu znajdziemy dwa wyjścia DVI-D. Następny w kolejce jest GT 1030 SC Low Profile, który jak sana nazwa wskazuje, jest jednostką niskoprofilową. W jego przypadku także system chłodzenia zajmuje już 1,5 slotu, ale nadal bazuje na kombinacji radiator + wentylator. Jeśli chodzi o złącza, to mamy dostęp do jednego DVI-D i jednego HDMI 2.0b.

EVGA GeForce GT 1030 SC Low Profile

Ostatnim produktem jest natomiast również niskoskoprofilowa, ale jednocześnie chłodzona w pełni pasywnie wersja GT 1030 SC Passive Low Profile. Podobnie jak w poprzednim modelu, tak i tutaj sprzęt wyposażony jest w złącza DVI-D i HDMI 2.0b. Wszystkie modele pobierają energię elektryczną tylko ze slotu PCIE i nie oferują dodatkowej wtyczki zasilania. Nie wiemy niestety, jakie są ich ceny, ale te powinny zostać podane w najbliższej przyszłości.

EVGA GeForce GT 1030 SC Passive Low Profile

Źródło: EVGA