Bartosz Czechowicz | 17 maja 2017, 20:52

Google zapowiada program Android O Beta

W końcu sprawdzimy Androida O. Google podczas trwającej właśnie konferencji I/O oficjalnie zapowiedziało program Android O Beta, w ramach którego przetestujemy poglądowe wydania nowego systemu operacyjnego firmy. Żeby z nich korzystać, trzeba tylko będzie mieć jedno ze wspieranych przez przedsiębiorstwo urządzeń.

Oprogramowanie dystrybuowane w ramach programu Android O Beta powinno działać na smartfonach Pixel, Pixel XL, Huawei Nexus 6P, LG Nexus 5X, tablecie Pixel C i przystawce do telewizora Asus Nexus Player. Warto tutaj podkreślić, że tym razem Google udostępni nam stabilniejsze i przeznaczone dla masowego użytkownika, chociaż wciąż tylko testowe wydania swojego nowego systemu operacyjnego. OS pojawił się już bowiem w sieci, ale był on rozpowszechniany w ramach edycji deweloperskich, których instalację firma odradzała swoim klientom.

Zdaniem redakcji serwisu GSMArena wyszukiwarkowy gigant w tym roku w ramach programu Android O Beta wyda trzy poglądowe wersje Androida O. Pierwsza powinna zadebiutować w ciągu kilku najbliższych dni, podczas gdy druga i trzecia odpowiednio pojawią się w drugiej połowie czerwca oraz w drugiej połowie lipca. Finalne wydanie software'u powinniśmy natomiast zobaczyć jeszcze przed końcem sierpnia.

Źródło: gsmarena