Adrian Kotowski | 18 maja 2017, 17:13

Sapphire Radeon RX 560 Pulse - prezentacja kart graficznych

Nowe modele dla mniej wymagających graczy. Wprowadzenie na rynek Radeonów RX 560 odbyło się raczej po cichu, choć producenci przygotowali całkiem sporo różnego rodzaju produktów. Wśród nich znajdziemy konstrukcje z serii Pulse, które właśnie zostały ujawnione przez firmę Sapphire. Jednostki mają być ciekawym wyborem, jeśli szukamy mniej wydajnej, ale też i stosunkowo taniej karty.

Sapphire Radeon RX 560 Pulse to urządzenie wyposażone w chipy Polaris 21, oferujące 1024 procesory strumieniowe, 64 jednostki teksturujące i 16 jednostek rasteryzujących. Zegar bazowy jest równy 1175 MHz, a taktowanie Boost nieznacznie podniesiono względem referencyjnego i wynosi 1300 MHz. Zwiększono też przy okazji TDP, ze standardowych 80 W na 90 W.

Sapphire Radeon RX 560 Pulse

Producent przygotował wersje z 2 GB i 4 GB pamięci GDDR5. W obu przypadkach taktowanie wynosi 7000 MHz, co przy 128-bitowym interfejsie przekłada się na przepustowość na poziomie 112 GB/s. Urządzenie wymaga do działania podpięcia jednej sześciopinowej wtyczki zasilania. Do dyspozycji użytkownika oddano trzy złącza wideo: po jednym DVI-D, HDMI i DisplayPort.

Sapphire Radeon RX 560 Pulse

Na system chłodzenia składa się raczej niewielki aluminiowy radiator i umieszczony centralnie wentylator. Taki zestaw powinien w zupełności wystarczyć przy modelu z tej półki wydajnościowej. Jeśli chodzi o ceny, Sapphire ujawniło, że za wersję 2G zapłacimy 99 dolarów, a edycja 4 GB wyceniona została na 119 dolarów. Firma wspomina jeszcze o trzeciej, niepodkręconej jednostce wyposażonej w 4 GB pamięci, ale na ten moment nie ma o niej żadnych informacji na stronie producenta. 

Źródło: Sapphire