Adrian Kotowski | 18 maja 2017, 18:29

Intel chce promować swoją platformę zestawami płyt głównych z pamięciami Optane

Trzeba napędzić sprzedaż Kaby Lake. Serwis DigiTimes ujawnił, że Intel chce pobudzić popyt na podzespoły komputerowe i zamierza wspólnie ze swoimi partnerami przygotować specjalne zestawy produktów. W ich skład mają wejść płyty główne z chipsetami z serii 200 oraz pamięci Optane. Wiadomość wydaje się być o tyle sensowna, że nie tak dawno podobną akcję przeprowadziła firma MSI.

Pomysł Intela wygląda na całkiem dobry. Popyt na pamięci Optane jest bardzo mały i większość użytkowników nie widzi sensu korzystania z tego rozwiązania, bo tego typu produkty wycenione są często na poziomie dużo pojemniejszych nośników SSD. Partnerzy niebieskich narzekają natomiast na spadek zainteresowania płytami dla procesorów Kaby Lake. Przygotowanie zestawów ma być impulsem, który pobudzi sprzedaż obu produktów.

Intel Optane

Z informacji pochodzących z łańcucha dostaw wynika, że w ofertach największych producentów mamy obecnie ponad 130 płyt głównych kompatybilnych z Optane. Nie jest jasne, jaka ich część będzie brana pod uwagę w nowej akcji Intela. DigiTimes podaje, że wśród firm, które na pewno zaoferują pakiety płyt z pamięciami będą wspomniane już MSI, a także Asus, Gigabyte i ASRock.

Inna sprawa, że spora grupa sprzedawców ma według DigiTimes bardzo pesymistycznie podchodzić do całej promocji. Według nich jest naprawdę mało prawdopodobne, że sprzedaż znacząco się zwiększy, bo spora grupa klientów czeka po prostu na sierpniową premierę chipów Coffee Lake. Tym samym, Intelowi będzie niezwykle trudno przekonać użytkowników do zainwestowania w platformę Kaby Lake.

Źródło: DigiTimes