Adrian Kotowski | 19 maja 2017, 14:35

MSI Radeon RX 560 Aero ITX OC - specyfikacja

Idealna karta do niewielkich obudów. MSI rozszerzyło swoją ofertę kart z serii Aero o dwa modele Radeon RX 560. Producent zdecydował się na wykorzystanie całkiem krótkiego PCB, dzięki czemu rozmiary urządzenia nie są zbyt duże. Firma chwali się też wydajnym i przy okazji bardzo cichym systemem chłodzenia. 

MSI Radeon  RX 560 Aero ITX OC trafi do sprzedaży w dwóch wersjach oferujących 2 GB lub 4 GB pamięci GDDR5. Pod innymi względami oba produkty są w zasadzie identyczne. Rdzeń graficzny został podkręcony do 1196 MHz i 1320 MHz w Boost. MSI postanowiło natomiast nie modyfikować zegarów pamięci, które pracują z częstotliwością 7000 MHz.

MSI Radeon  RX 560 Aero ITX OC

Konstrukcja zajmuje w obudowie dwa sloty, przy czym na śledziu karty znajdziemy tylko trzy wyjścia wideo: DVI-D, HDMI 2.0b i DisplayPort 1.4. Pobór energii przez karty MSI Radeon RX 560 Aero ITX OC jest na tyle niski, że producent postanowił nie wyposażać nowych urządzeń w dodatkową wtyczkę zasilania. Sam system chłodzenia to standardowe rozwiązanie – aluminiowy blok i jeden całkiem duży – jak na rozmiary karty – wentylator.

MSI Radeon  RX 560 Aero ITX OC

Producent nie podał niestety, kiedy urządzenia trafią do sklepów, a także jaka będzie ich cena. Z pomocą przychodzą jednak zachodnie sklepy, gdzie już można zamawiać oba modele. Cena wersji z 2 GB pamięci wynosi zwykle 95 euro, a za model 4 GB trzeba zapłacić trzeba zapłacić od 115 do 130 euro.