Bartosz Czechowicz | 19 maja 2017, 19:58

Lenovo zapowiada nowe laptopy z serii IdeaPad i Flex

Propozycja dla mniej "hardcorowego" odbiorcy. Wraz z premierą przeznaczonego dla graczy notebooka Legion Y920 Lenovo zapowiedziało także nowe urządzenia z serii IdeaPad oraz Flex. Sprzęt, zależnie od wybranego modelu, trafi do sprzedaży w maju albo czerwcu.

Nowe komputery z linii IdeaPad będą dostępne w wersjach z ekranami o przekątnych 14, 15 i 17 cali. Najdroższym z nich ma być 14-calowy model 720S. Sprzęt dostanie obudowę z anodyzowanego aluminium, przeprojektowaną klawiaturę i wąskie ramki dookoła wyświetlacza, a jego użytkownicy będą mogli zdecydować się na konfigurację z procesorem Intel Core i7 siódmej generacji, portem Thunderbolt 3 oraz nośnikiem 1 TB PCIe SSD. Pojawi się także opcja dołączenia czytnika linii papilarnych i kompatybilność z Windows Hello. Do sprzedaży oczywiście trafi również standardowy model 720 bez odchudzonej konstrukcji.

Lenovo przygotowało także notebooki 520 i 520S. Te urządzenie również mają pozwolić na korzystanie z nowych procesorów Intel Core i7 i czytnika linii papilarnych. Będzie można także kupić wersję z grafiką NVIDIA GeForce 940MX. Co ciekawe, te same modele CPU i GPU będą dostępne w  dwóch nowych laptopach z rodziny Flex. Tutaj dodatkowo pojawi się jednak możliwość wyboru ekranu 4K. W sklepach oprócz tego będą sprzedawane modele 320 i 320 S, ale ich szczegółowa specyfikacja techniczna nie jest jeszcze znana.

Ceny nadchodzących notebooków mają startować od niecałych 440 dolarów. Z bardziej szczegółowymi informacjami na temat rozpoczęcia sprzedaży i kosztów zakupu poszczególnych modeli wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się tutaj (dane na dole tekstu).

Źródło: mspoweruser