Bartosz Czechowicz | 9 sierpnia 2017, 18:38

Nvidia: wtyczki urządzeń Shield mogą razić prądem

Nvidia wymienia wtyczki dla urządzeń z serii Shield. Firma poinformowała właśnie, że elementy służące do ładowania baterii sprzedawanego przez nią sprzętu mogą... razić użytkowników prądem. Problem dotyczy zarówno konsol Nvidia Shield TV, jak i tabletów Shield oraz zestawu uniwersalnych ładowarek Shield (Shield World Charger).

Z udostępnionych przez producenta informacji wyniki, że wadliwe wtyczki pochodzą z urządzeń i zestawów dostarczonych na rynek pomiędzy lipcem 2014 a majem 2017 roku. Nvidia zaznacza jednak, że chodzi tylko i wyłącznie o europejskie wtyczki z dwoma bolcami (tzw. duck head). Według producenta sprzęt może się zepsuć, co z kolei naraża użytkowników na porażenie prądem. W związku z powyższym firma zachęca swoich klientów do odwiedzenia tej strony, za pośrednictwem której mogą oni zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami w sprawie i wymienić element.

Nvidia zapewnia, że współpracuje z odpowiednimi organami państwowymi, by mieć pewność, że proces wycofywania wtyczek z rynku przebiegnie zgodnie z wszystkimi wymaganymi procedurami. Ciężko jednak nie zauważyć, że całe zamieszanie to i tak spory strzał w stopę dla zielonych, a o wadliwych urządzeniach z pewnością jeszcze przez długi czas będzie mówiło się w mediach przy okazji premier kolejnych konsol i tabletów tego producenta.

Źródło: nvidia