Bartosz Czechowicz | 10 sierpnia 2017, 09:49

Neurable przygotowuje system, który pozwoli na sterowanie goglami VR za pomocą myśli

Firma rozpoczęła już testy nowej technologii. Neurable zapowiedziało właśnie, że przygotowuje system, który pozwoli na sterowanie pracą gogli VR za pomocą myśli. Rozwiązanie w założeniach ma jeszcze bardziej zwiększyć immersję podczas zabawy w wirtualnym świecie i zapewnić niespotykane dotąd wrażenia z rozgrywki.

Technologia nosi nazwę BCI (Brain-Computer Interface) i umożliwia sterowanie pracą komputera na podstawie aktywności mózgu użytkownika. Przedsiębiorstwo w projekcie, oprócz odpowiedniego oprogramowania, wykorzystało headset HTC Vive i umieszczane na głowie elektrody. Elektrody działają podobnie, jak ma to miejsce podczas badania EEG - monitorują pracę mózgu i opierając się na uzyskanych wynikach wydają polecenia goglom VR. Sprzęt wymaga wprawdzie krótkiej kalibracji, żeby przyzwyczaić się do myśli danej osoby, ale całość i tak daje nadzieje na przyszłość.

BCI jest obecnie w fazie testów, a Neurable sprawdza go w demie gry, która pozwala na zabawę telekinezą. Niestety, nie wiadomo, kiedy dokładnie rozwiązanie trafi na rynek. Trudno także powiedzieć, na ile dokładnie start-up mógłby wycenić swój produkt.

Źródło: neowin