Adrian Kotowski | 10 sierpnia 2017, 16:06

Asus ROG Swift PG27UQ - premiera przełożona na przyszły rok

Miał być, ale nie będzie. Kilka dni temu informowaliśmy Was, że Acer postanowił opóźnić premierę swojego monitora Predator X27. Nieco później pojawiła się wiadomość, że model ROG Swift PG27UQ Asusa trafi do sprzedaży zgodnie z planem, czyli jeszcze w tym roku. Teraz sprawa się wyjaśniła i wiemy, że oba produkty zobaczymy najwcześniej w pierwszym kwartale 2018 roku.

Takiego obrotu sprawy można było się jednak spodziewać, bo oba urządzenia korzystają z identycznego panelu AHVA o oznaczeniu M270QAN02.2, produkowanego przez AUO. W sieci pojawiają się informacje, że przesunięcie daty rynkowego debiutu może mieć po prostu związek z chęcią dopracowania konstrukcji oraz z możliwego opóźnienia rozpoczęcia masowej produkcji wyświetlaczy.

Trudno spodziewać się też, by jakakolwiek inna firma mogła zaprezentować w tym roku podobnej klasy sprzęt, co oba wymienione wyżej monitory. Tym samym przewidywany debiut platformy G-Sync HDR zostanie opóźniony, co raczej nie jest najlepszą wiadomością dla Nvidii i jej partnerów. Z drugiej jednak strony, konkurencyjnych urządzeń FreeSync 2 HDR i tak w najbliższym czasie nie zobaczymy, więc żadne z rozwiązań nie powinna zyskać przewagi. 

ASUS ROG Swift PG27UQ

Źródło: AnandTech