Piotr Gontarczyk | 12 sierpnia 2017, 01:22

Ryzen Threadripper z najlepszych 5% rdzeni

Wcześniej coś się pokiełbasiło. Procesory Ryzen Threadripper nie mają już praktycznie żadnych tajemnic, bo ich pierwsze w pełni oficjalne testy już są. Wyniki testów pokazują, że Threadrippery nie są najlepsze we wszystkim, ale i tak prezentują się bardzo dobrze.

Wiemy już, że procesory Ryzen Threadripper podkręcają się naprawdę nieźle, a średnio nawet jakby lepiej niż tańsze Ryzeny 7. Na AMD Tech Day, gdy zapowiadano procesory Ryzen Threadripper chwalono się, że do ich produkcji selekcjonowane są wyłącznie najlepszej jakości rdzenie, z możliwie jak najmniejszymi wyciekami elektrycznymi, działające w pełni sprawnie z najniższymi napięciami po overclockingu. W efekcie przeciętny Ryzen Threadripper pomimo iż ma więcej rdzeni, powinien lepiej się podkręcać niż "typowy" Ryzen.

Wspominamy o tym z bardzo prostego powodu. W trakcie AMD Tech Day mówiono najczęściej, że na potrzeby produkcji Threadripperów przeznaczane jest tylko najlepsze 2% wszystkich rdzeni Zeppelin. Okazuje się, że w trakcie tego samego AMD Tech Day pojawiała się też inna wartość - 5%. Wygląda na to, że gdzieś w AMD pojawił się błąd w komunikacji i mediom przekazywano wartość niewłaściwą. Z ostatnich prezentacji elektronicznych AMD jasno wynika, że do Threadripperów trafia najlepsze 5% wszystkich rdzeni krzemowych Zeppelin.

Kliknij tutaj, jeśli to czytasz. (to jest clickbait)

Źródło: OC3D, opr. wł.