Bartosz Czechowicz | 11 sierpnia 2017, 15:13

Microsoft zapowiada nową wersję Windowsa 10

Nadchodzi nowy Windows 10 Pro. Microsoft poinformował właśnie, że zamierza wprowadzić do swojej oferty kolejną wersję najnowszych okienek. Oprogramowanie nosi nazwę Windows 10 Pro for Workstations i ma być wykorzystywane przez najbardziej wymagających klientów firmy z Redmond.

Z udostępnionych w sieci materiałów wynika, że nowy Windows 10 Pro znajdzie zastosowanie w m.in. wydajnych stacjach roboczych. Szczegóły na temat software'u nie są jeszcze znane, ale producent już teraz poinformował nas o części jego możliwości. Microsoft zdecydował się na zaimplementowanie w oprogramowaniu m.in. obsługi systemu plików ReFS, który oferuje lepszą obsługę dla dużych magazynów danych, wsparcie dla pamięci nieulotnych NVDIMM-N i szybkiego udostępniania plików przez SMB Direct z obsługą kart sieciowych zgodnych z Remote Direct. Nie zabraknie także kompatybilności z urządzeniami opartymi na procesorach Intel Xeon oraz AMD Opteron (do 4 CPU) oraz możliwości korzystania z nawet 6 TB pamięci.

Windows 10 Pro for Workstations ma zadebiutować we wrześniu bieżącego roku, wraz z aktualizacją Fall Creators Update. Niestety, cena systemu i dokładna data jego premiery nie są jeszcze znane. Wszystkie te informacje powinniśmy jednak poznać już w przyszłym miesiącu.

Źródło: neowin