Adrian Kotowski | 11 sierpnia 2017, 16:16

No Man's Sky z ogromną aktualizacją Atlas Rises

Nie było można tak od razu? Hello Games udostępniło informacje o aktualizacji Atlas Rises, która wprowadzi do No Man’s Sky sporo nowej zawartości i poprawi już dostępne treści. Gracze otrzymają przede wszystkim nową linię fabularną mającą zapewnić aż 30 godzin zabawy. Zauważalnie poprawiona zostanie też oprawa graficzna, a generowane proceduralnie planety będą nieco mniej losowe, co powinno zapewnić ich lepszy wygląd.

Zła opinia o No Man’s Sky ciągnie się za produkcją studia Hello Games od premiery i tak już pewnie pozostanie, pomimo wielu usprawnień, jakich doczekała się gra. Twórcy nie poddają się jednak i cały czas pracują nad nowymi aktualizacjami, które choć w pewnym stopniu powinny poprawić odbiór ich dzieła. Ogłoszona właśnie łatka Atlas Rises ma szansę tchnąć nowe życie w wydany w ubiegłym roku tytuł.

Aktualizacja 1.3 wprowadzi do gry historię powiązaną z nową rasą. Gracze będą mogli zapoznać się z masą notatek, zwiedzić opuszczone budynki, czy wchodzić w interakcję z nieznanymi do tej pory obcymi. Według twórców nowa linia fabularna zawiera tyle samo treści, co cała podstawowa wersja gry. Otrzymamy ponadto usprawniony system nawigacji po galaktykach, które będzie można łatwiej filtrować ze względu na sytuację w nich panującą.

No Man's Sky - Atlas Rises

Hello Games zwiększyło także różnorodność i poprawiło jakość wizualną planet oraz dostępnych na nich form życia. Wprowadzono liczne usprawnienia w interfejsie użytkownika, zwiększono liczbę wielu typów obiektów możliwych do wykorzystani przy budowie sprzętu i budynków i oddano w ręce graczy opcję dostosowania terenu. Na stacjach kosmicznych pojawi się nowy agent przydzielający misję, za których wypełnienie zostaniemy oczywiście sowicie wynagrodzeni. Możliwe będzie ponadto przystąpienie do konkretnych gildii, z których każda ma jasno określone cele i pozycję w świecie.

No Man's Sky - Atlas Rises

Gracze otrzymają opcję uruchomienia starożytnych portali za pomocą tajemniczych glifów, porozrzucanych po galaktyce. Fani latania statkiem kosmicznym i walki przy jego pomocy też powinni być zadowoleni, bo deweloperzy mieli znacząco poprawić manewrowość pojazdów, a także udostępnić możliwość niskiego lotu nad powierzchnią planety.

Jedną z najciekawszych zmian będzie pojawienie się namiastki trybu wieloosobowego. Aktualizacja 1.3 dodaje opcję wspólnej gry z maksymalnie 16 graczami, przy czym i tak nie zobaczymy ich awatarów, a zamiast tego zostaną oni przestawieni jako unoszące się nad powierzchnią ziemi kule. Lista zmian jest oczywiście dużo większa, a ze wszystkimi nowościami możecie zapoznać się w tym miejscu

Źródło: No Man's Sky