Bartosz Czechowicz | 12 sierpnia 2017, 15:32

Gmail na iOS będzie ostrzegał przed phishingiem

Google zachęca klientów firmy Apple do korzystania ze swoich produktów. Wyszukiwarkowy gigant poinformował właśnie, że aplikacja dla systemu iOS będzie ostrzegać użytkowników przed phishingiem. Program wyświetli odpowiedni komunikat za każdym razem, kiedy korzystająca z niego osoba będzie przekierowywana do podejrzanej strony internetowej.

Google wiosną bieżącego roku miało spory problem z cyberprzestępcami, którzy wysyłali do klientów firmy maile udające odnośniki do plików udostępnianych w usłudze Dokumenty. Witryny w rzeczywistości były jednak fałszywe, a całość miała na celu wyłudzenie danych internautów i uzyskanie dostępu do ich kont. Przedsiębiorstwo szybko uporało się z atakiem i i poprawiło swoje zabezpieczenia, a teraz dodatkowo rozszerza ja na osoby, które korzystają z Gmaila na urządzeniach z systemem iOS.

Mechanizm z pewnością nie będzie działał bezbłędnie i w zasadzie trudno tego od niego wymagać, ale jest szansa, że powstrzyma on sporą część phishingowych wiadomości. Rozwiązanie może także znacznie zwiększyć świadomość użytkowników, którzy będą zwracać większą uwagę na otrzymane linki. Odpowiednia poprawka dla klientów Apple powinna pojawić się już w najbliższej przyszłości.

Źródło: ubergizmo