Bartosz Czechowicz | 12 sierpnia 2017, 15:57

Twitch ma już oficjalną, desktopową aplikację

Musieliśmy długo czekać. Twitch, największy na świecie serwis do streamowania gier wideo, w końcu doczekał się desktopowej aplikacji. Program z oficjalnej strony platformy mogą już pobrać użytkownicy komputerów z systemami Windows i macOS.

Twitchowi z pewnością nie można odmówić jednego - popularności. Usługa cieszy się ogromnym zainteresowaniem od dłuższego czasu, o czym może świadczyć chociażby jej 41 miejsce w międzynarodowym rankingu Alexa. Serwis już w 2014 roku miał tak duży potencjał i sporą bazę użytkowników, że na jego zakup zdecydował się Amazon. Przedsiębiorstwo odpowiedzialne za m.in. największy na świecie sklep internetowy zapłaciło wtedy za platformę 970 mln dolarów. Dziwi więc nieco fakt, że Twitch do tej pory był głównie dostępny za pośrednictwem... przeglądarki.

Na szczęście, z tym już koniec. Po kilku miesiącach testów usługa w końcu dostała aplikację dla desktopów. Z pierwszych opinii wynika, że program jest dużo bardziej responsywny niż strona www, a oprócz tego posiada dodatkowe funkcje. Wśród nich wymienia się m.in. ciemny motyw oraz możliwość prowadzenia rozmów audio i audio-wideo. Oprócz tego pojawiło się wsparcie dla modów związanych z poszczególnymi grami.

Źródło: twitch