Bartosz Czechowicz | 12 sierpnia 2017, 22:40

Odświeżony Xbox Wireless Adapter zalicza obsuwę

Zła wiadomość dla użytkowników Windowsa 10. Microsoft poinformował właśnie, że odświeżony model bezprzewodowego adaptera do pada od Xboksa dla komputerów PC nie zadebiutuje na rodzimym runku producenta tym miesiącu. Opóźnienie jest spore, ponieważ na urządzenie trzeba będzie tam poczekać aż do 31 stycznia 2018 roku.

Pierwsza wersja gadżetu Xbox Wireless Adapter została oficjalnie zapowiedziana przez Microsoft w 2015 roku. Zadaniem sprzętu było pozwolenie użytkownikom komputerów z systemem Windows 10 na bezprzewodowe korzystanie z kontrolerów dla konsoli Xbox. Urządzenie szerzej w tym tekście opisał dwa was Piotrek. Tymczasem w tym miesiącu firma zaprezentowała odświeżoną wersję adaptera. Nowy model ma dokładnie tę samą funkcjonalność, ale cechuje się aż trzykrotnie mniejszym rozmiarem.

Wiadomość o opóźnieniu dotyczy tylko rynku amerykańskiego, ale niewykluczone, że przesuną się też premiery w innych krajach. Stany Zjednoczone to jeden z najważniejszych rynków dla giganta z Redmond i wydaje się mało prawdopodobne, żeby firma do końca tego roku nie wprowadziła tam gadżetu, ale sprzedawała go np. w Europie. Niestety, obecnie nie wiemy, czy i kiedy urządzenie pojawi się w Polsce. Znana jest za to jego cena. Sprzęt wyceniono na niecałe 25 dolarów.

Źródło: Windows Central