Bartosz Czechowicz | 8 września 2017, 14:46

Google uśmierci aplikację Dysk dla systemów Windows i macOS

Firma ma nowsze, lepsze rozwiązania. Google poinformowało właśnie, że wycofa z rynku aplikację Dysk dla systemów Windows i macOS. Oficjalne wsparcie dla programu zostanie zakończone 11 grudnia bieżącego roku, a 12 marca 2018 roku software całkowicie przestanie działać.

Co dokładnie zastąpi program Dysk Google? Cóż, w przypadku użytkowników domowych będzie to aplikacja o nazwie Synchronizacja i kopia zapasowa w usługach Google. Platforma jest już dostępna w sieci i można z niej korzystać. Co ciekawe, jej dużą zaletą jest kompatybilność z serwisem Zdjęcia i duże nastawienie na backup. Przedsiębiorstwa będą natomiast mogły korzystać z oprogramowania Drive File Stream. Będzie ono miało praktyczne tę samą funkcjonalność, co Synchronizacja, ale jednocześnie pojawią się w nim funkcje przygotowane z myślą o klientach biznesowych.

Na zakończenie warto wspomnieć, że wraz z uśmierceniem klienta Dysk Google przestanie działać także analogiczna aplikacja platformy Zdjęcia. Czy mamy czego żałować? Niekoniecznie. Wszystko wskazuje bowiem na to, że dostaniemy lepsze i bardziej kompletne rozwiązania.

Źródło: engadget