Bartosz Czechowicz | 12 października 2017, 15:17

Snapchat Spectacles oficjalnie dostępne w Polsce

Cena mocno jednak odstrasza od zakupu. Snapchat oficjalnie wprowadził swoje okulary Spectacles do Polski. Gadżet pozwala na nagrywanie efektownych materiałów wideo z perspektywy użytkownika i zamieszczanie ich w formie postów w charakterystycznym, okrągłym formacie.

Urządzenie zostało zaprezentowane we wrześniu 2016 roku, ale dopiero teraz Snapchat rozpoczął jego oficjalną sprzedaż nad Wisłą. Niestety, okulary kosztują u nas dużo więcej niż w Stanach Zjednoczonych. O ile bowiem Amerykanie mogą kupić je za 130 dolarów, o tyle w Polsce za ten sam produkt trzeba zapłacić prawie... 630 zł. Co dostajemy w tej cenie? Etui pełniące funkcję ładowarki, kabel zasilający, ściereczkę i oczywiście same Spectacles (dostępne w kolorach czarnym, morskim i koralowym).

Premiera okularów Snapchata wzbudziła we mnie dość negatywne odczucia. Moim zdaniem gadżet nie oferował żadnych funkcji, które byłyby warte jego zakupu, a sama funkcja nagrywania filmów z perspektywy użytkownika to jednak za mało w dobie powszechnych smartfonów. Szkoda, że firma nie zdecydowała się na implementację jakichś rozwiązań z zakresu rozszerzonej rzeczywistości, ale taki model podobno jest dopiero w planach.

Źródło: opracowanie własne