Bartosz Czechowicz | 17 października 2017, 19:29

ZTE Axon M - smartfon z podwójnym ekranem

Firma postawiła też na mocną specyfikację techniczną. ZTE zapowiedziało smartfona z... dwoma ekranami. Zaprezentowany właśnie model Axon M łączy w sobie podzespoły typowe dla zeszłorocznych flagowców, a pod względem konstrukcyjnym jednoznacznie kojarzy się ze składanym tabletem, którego w każdej chwili można schować do kieszeni.

ZTE Axon M został wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 821, 4 GB pamięci RAM i dwa wyświetlacze o przekątnej 5,2-cala i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Panele oczywiście można tak złożyć, że całość wygląda jak mały tablet. W tym przypadku użytkownik ma do dyspozycji ekran o przekątnej 6,75-cala. Producent oprócz tego zdecydował się na 64 GB pamięci na pliki użytkownika, czytnik kart microSD, 20-megapikselowy aparat fotograficzny i baterię 3180 mAh. Smartfon korzysta ze złącza USB typu C i startowo pracuje pod kontrolą Androida w wersji 7.1.2.

Nowy model ZTE, jak nietrudno się domyślić, przygotowano z myślą o wielozadaniowości. Producent zdecydował, że na każdym ekranie będziemy mogli mieć uruchomioną inną aplikację, a programy będą pracować jednocześnie. Szkoda tylko, że urządzenie nie ma trochę większej baterii. Przy dwóch panelach 3180 mAh prawdopodobnie nie zagwarantuje zbyt długiego czasu pracy.

Zobacz ranking high-endowych smartfonów

ZTE Axon M to bardziej technologiczna ciekawostka niż produkt, który trafi do szerokiego grona odbiorców, ale firmę i tak należy pochwalić za odważny projekt. W przyszłości składane smartfony mogą być bardzo popularne, ale raczej będą to elastyczny konstrukcje, pozwalająca na wyginanie ekranu. Póki co musimy jednak albo zostać przy tradycyjnych rozwiązaniach, albo skusić się na najnowszy sprzęt Chińczyków.

Źródło: neowin