Maciej Zabłocki | 28 listopada 2017, 18:00

Wygraj smartfona Honor 9!

We współpracy z Honor, zapraszamy Cię do udziału w niezwykłym projekcie! Przygotowaliśmy na naszym forum dyskusyjnym specjalne subforum, w którym do końca grudnia użytkownicy mogą zamieszczać - w formie postów - własne rozmówki developerskie o smartfonie Honor 9.

Dla najlepszych czekają trzy nowe, pachnące Honory 9!  

Co musisz zrobić? Zadanie jest proste, ale wymaga od Ciebie wskoczenia na wyżyny kreatywności. Konkurs odbywa się za pośrednictwem naszego forum dyskusyjnego.

Wyobraź sobie, że prowadzisz rozmowę z drugą osobą. Niby po polsku, ale wtrącacie tyle hermetycznych sformułowań, że koniec końców ciężko zrozumieć, o czym mówicie. Dlatego wasz post musi się składać z dwóch części:

 1. Dialogu, w którym pełno geekowskiego żargonu.
 2. Tłumaczenia tego dialogu na prosty, zrozumiały dla wszystkich język.  

A pod jakim kątem będziemy oceniać „Rozmówki”? Są trzy kryteria. Po pierwsze, dialog, w którym będą geekowskie sformułowania, powinien tworzyć logiczną całość. W ten sposób będziemy wiedzieć, że mówicie z sensem. Po drugie, tłumaczenie dialogu na prosty zrozumiały język powinno być zabawne, kreatywne. Po trzecie, tematem rozmowy musi być Honor 9. Przykładowo, cała rozmowa musi sprowadzać się do przekonania drugiej osoby, że Honor 9 świetnie nadaje się do grania.

Wasze rozmowy mogą dotyczyć gamingu, trybu foto i nagrań wideo lub podzespołów i mocy telefonu. Odpowiednie subfora są do Waszej dyspozycji. Pamiętajcie, że jedna osoba może zamieścić tylko jedno zgłoszenie w jednym dziale z osobna. Łącznie możecie dostarczyć trzy zgłoszenia, co może też zwiększyć Wasze szanse na wygraną.

0
1
 

Jak taki dialog może wyglądać?

Michał: Co sprawia, że Honor 9 sprawdza się w wirtualnej rozrywce tak dobrze?

Łukasz: W SoC mojego Honora mam CPU z czterema Corteksami A73 i czterema energooszczędnymi A53. Te pierwsze - 2,36 Ghz. No, ale nie zapominajmy o GPU, tutaj Honor się się postarał i dowalił Mali G71MP8. A jak wszyscy wiemy (śmiech), ósemka daje ogromny wzrost wydajności względem czwórki. Trochę FPS-ów się nadrabia, ARM-y są coraz lepsze do gier.

Tłumaczenie: Chodzi o to, że jak układ jest nowoczesny i dobrze zaprojektowany, a tak jest w Honor 9, to wszystko ładnie działa.

Konkurs trwa od dziś, 28 listopada do 31 grudnia 2017 roku.
Dla ułatwienia, zamieszczamy poniżej dokładną specyfikację: 

 • Procesor: Kirin 960 (4 rdzenie, 2,40 GHz, Cortex A73 + 4 rdzenie, 1,80 GHz Cortex A53), 16 nm
 • Układ graficzny: Mali-G71 MP8
 • Oprogramowanie: EMUI 5.1, Android 7.0 Nougat (trwają prace nad aktualizacją do Oreo)
 • Pamięć: 4 GB RAM i 64 GB ROM
 • Ekran: 5,15", Full HD, dotykowy, IPS
 • Łączność: 4G (LTE), Wi-Fi, Bluetooth, NFC
 • Aparat: 12.0 Mpix i 20 Mpix – tył, 8 Mpix – przód
 • Przysłona obiektywu: f/2.0 - przedni, f/2.2 - tylny
 • Wyjście słuchawkowe/głośnikowe - 1 szt.
 • Bateria litowo-polimerowa: 3200 mAh

Życzymy powodzenia! Wyniki ogłosimy w terminie do 5 stycznia 2018 roku! Regulamin konkursu dostępny jest na naszym forum.