Adrian Kotowski | 5 grudnia 2017, 17:39

Asus ROG Radeon RX Vega 64 Strix - znamy cenę autorskiej karty graficznej

Tylko kto to kupi? Asus przygotowuje się do wprowadzenia do sprzedaży karty graficznej ROG Radeon RX Vega Strix już od prawie dwóch miesięcy, ale na szczęście sprzęt ma już niedługo trafić do sklepów. Do tej pory zagadką była cena jednostki, ale dzięki serwisowi PC Games Hardware dowiedzieliśmy się, ile produkt ma kosztować. Problem w tym, że kwota jest naprawdę bardzo wysoka i trudno oczekiwać, by produkt stał się hitem sprzedaży.

Jak wiemy, teoretyczna, sugerowana przez AMD cena kart Radeon RX Vega 64 (sprawdź najniższe ceny) wynosi 499 dolarów, ale przez długi czas nabycie sprzętu za choćby zbliżoną kwotę było niewykonalne. Zwykle wersje autorskie są droższe niż referencyjne i w przypadku tej serii urządzeń nie jest inaczej. Osobną kwestią jest wielkość dopłaty za lepszy, według producenta, system chłodzenia. Wygląda na to, że Asus trochę pod tym względem przesadził.

Asus ROG Radeon RX Vega 64 Strix

Przygotowany przez niego model ROG Radeon RX Vega 64, który był już testowany przez kilka zachodnich serwisów, ma kosztować w Europie aż 699 euro. Dla porównania, jednostkę RX Vega 64 Red Devil firmy PowerColor można nabyć za około 560 euro, więc trudno konkretnie powiedzieć, za co trzeba Asusowi dopłacić aż 139 euro. Co więcej, za nieco ponad 700 euro można nabyć już pierwsze konstrukcje z układami GeForce GTX 1080 Ti, które oferują wyraźnie wyższą wydajność.

Według informacji, które zostały przekazane serwisowi PC Games Hardware, karta ROG Radeon RX Vega 64 będzie dostępna w sprzedaży od przyszłego tygodnia. Mówimy tutaj jednak o niemieckich sklepach, choć ewentualne opóźnienie wprowadzania urządzenia do Polski nie powinno być duże, o ile oczywiście w ogóle wystąpi.