Bartosz Czechowicz | 6 grudnia 2017, 11:22

Qualcomm oficjalnie zapowiada Snapdragona 845

Układ znajdzie zastosowanie w nadchodzących smartfonach klasy premium. Qualcomm zapowiedział właśnie swoją najnowszą jednostkę z segmentu high-end. Model nosi nazwę Snapdragon 845 i zastąpi dobrze znanego użytkownikom sprzętu przenośnego Snapdragona 835. Niestety, firma nie zdradziła szczegółowych informacji na temat jego specyfikacji technicznej.

Z udostępnionych przez Qualcomma materiałów wynika, że Snapdragon 845 zostanie wyposażony w moduł LTE X20. Ma on pozwolić na pobieranie danych z maksymalną prędkością na poziomie 1,2 Gbps. Niestety, to w zasadzie byłoby na tyle, jeśli chodzi o znane obecnie możliwości tego chipu. Wiadomo wprawdzie, że następca Snapdragona 835 ma bazować na 10-nanometrowym procesie technologocznym, ale na szczegóły dotyczące wydajności przyjdzie nam jeszcze poczekać. Według redakcji serwisu The Verge producent może szerzej omówić parametry układu w tym tygodniu, podczas oddzielnej konferencji. Mówiąc krótko, pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze doniesienia.

Zobacz ranking najpopularniejszych smartfonów z Androidem

Snapdragon 845 znajdzie zastosowanie w przyszłorocznych smartfonach z segmentu high-end i laptopach z systemem Windows 10. Co ciekawe, jednym z pierwszych urządzeń z tą jednostką ma być nowy model Xiaomi. Na jej zakup podobno zdecydował się także Samsung, który chce wykorzystać chip w telefonie Galaxy S9. Miejmy tylko nadzieję, że w tym roku nie powtórzą się problemy z dostępnością czołowego SoC Qualcomma. Taka sytuacja miała miejsce po wprowadzeniu na rynek Snapdragona 835, który początkowo był dostępny tylko w modelach Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus.

Źródło: theverge