Adrian Kotowski | 6 grudnia 2017, 13:27

EVGA GeForce GTX 1070 Ti FTW Ultra Silent - specyfikacja

Karta z rozbudowanym systemem chłodzenia. EVGA wprowadziła do swojej oferty model GeForce GTX 1070 Ti FTW Ultra Silent, mających charakteryzować się świetną wydajnością i bardzo dobrą kulturą pracy. Produkt wyposażony został w mocną sekcję zasilania, która powinna pozwolić na osiągnięcie dobrych wyników podczas podkręcania GPU.

EVGA GeForce GTX 1070 Ti FTW Ultra Silent pracuje, jak zresztą wszystkie inne karty GTX 1070 Ti, z referencyjnymi zegarami. Taktowanie rdzenia wynosi więc 1607 MHz i 1683 MHz w Boost, a częstotliwość 8 GB pamięci to 8008 MHz. Układ graficzny komunikuje się z kośćmi GDDR5 za pomocą 256-bitowego interfejsu. O odpowiednie zasilanie dla najważniejszych komponentów troszczy się mocna sekcja zasilania zbudowana w schemacie 10+2.

EVGA GeForce GTX 1070 Ti FTW Ultra Silent

Karta firmy EVGA wyposażona została w całkiem duży system chłodzenia ACX 3.0. Tak jak większość wydajnych konstrukcji, zbudowany jest z dwóch aluminiowych bloków, połączonych systemem rurek cieplnych. Na górze znalazły się dwa wysokiej klasy wentylatory, które cechować ma bardzo niski poziom hałasu. Ze względu na rozmiary chłodzenia, karta zajmuje trzy sloty. Do pracy sprzęt wymaga podpięcia dwóch ośmiopinowych wtyczek zasilania, a jej TDP zostało ustalone na 235 W.

EVGA GeForce GTX 1070 Ti FTW Ultra Silent

Nabywca konstrukcji może skorzystać z pięciu wyjść wideo: trzech DisplayPort 1.4, jednego HDMI 2.0b i jednego DVI-D. Zadowoleni powinni być także fani podświetlenia, bo EVGA wyposażyła swój produkt w świecące na biało diody. Co do ceny, to nie jest ona niestety szczególnie atrakcyjna. Za EVGA GeForce GTX 1070 Ti FTW Ultra Silent trzeba zapłacić 499 dolarów. Nie ma informacji, kiedy produkt mógłby trafić do Polski. Niemniej, w naszym kraju można bez większych problemów nabyć inne modele GeForce GTX 1070 Ti, których ceny sprawdzicie w tym miejscu.

EVGA GeForce GTX 1070 Ti FTW Ultra Silent

Źródło: EVGA