Adrian Kotowski | 6 grudnia 2017, 17:36

Nvidia Charity Stream - charytatywne granie dla osób z nowotworami krwi

Szczytna inicjatywa zielonych. Firma z Santa Clara organizuje wydarzenie Nvidia Charity Stream, podczas którego popularni twórcy internetowi, osoby ze świata mediów i zespoły esportowe będą zachęcać do przekazywania darowizn na Fundację DKMS. Impreza będzie transmitowana na żywo, więc każdy chętny będzie mógł śledzić poczynania uczestników.

Nvidia Charity Stream to charytatywna akcja w ramach której przez 36 godzin transmitowana będzie rozgrywka z wielu popularnych produkcji, w tym  PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite, Destiny 2 i Counter Strike: Global Offensive. Jej organizatorzy chcą edukować przez zabawę, zachęcając do przekazywania datków na Fundację DKMS i zapisywania się do bazy dawców szpiku. Wydarzenie startuje 9 grudnia o godzinie 12:00 i będzie trwać do 23:59 10 grudnia. Całość będzie można śledzić na oficjalnym kanale Nvidii na Twitchu.

W akcję zaangażowali się Krzysztof „Jankes” Jankowski, znany prezenter Radia ESKA i TVP2, a także Wojciech „Łozo” Łozowski, były lider zespołu Afromental. Na liście są też znani twórcy internetowi, w tym: reZigiusz, Izak, PashaBiceps, Nervarien i Wonziu. Podczas streamu swoje umiejętności w CS:GO zaprezentują zespoły Team Kinguin i AGO Gaming. Partnerem wydarzenia jest Acer, który dostarczy zestawy komputerowe Predator G6 z kartami graficznymi GeForce.

– Z raportu ośrodka badawczego TNS Polska dla naszej fundacji wynika, że czterech na pięciu Polaków opowiada się za ideą dawstwa szpiku, a jednocześnie ponad dwie trzecie Polaków nie wie, co to tak naprawdę oznacza – tłumaczy dr Tigran Torosian, lekarz hematolog i dyrektor medyczny Fundacji DKMS. – Niczym to Dawcy nie grozi. Zresztą od dawna w ogromnej większości przypadków komórki macierzyste pobiera się z krwi obwodowej – podkreśla.

–  Ta edycja jest wyjątkowa, bo nie zbieramy wyłącznie pieniędzy dla Fundacji DKMS, ale również chcemy edukować. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie liczba osób zarejestrowanych w bazie potencjalnych Dawców szpiku znacznie wzrośnie – zaznacza Jan Adryański, Community, PR Manager Central Eastern Europe w NVIDIA.

– Od samego początku wiedzieliśmy, że warto pomóc. Żadnemu rodzicowi nie trzeba długo tłumaczyć jak ważne jest zdrowie dzieci. Tym bardziej, jeśli najmłodsi muszą toczyć ciężką walkę z chorobą nowotworową. Każde wsparcie finansowe może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia najmłodszych i powinniśmy o tym pamiętać podczas oglądania transmisji – mówi Tomasz Szymański, Marketing Manager Eastern Europe w Acer.

Warto podkreślić, że pieniądze na wsparcie fundacji można już przekazywać. Jeśli jesteście zainteresowani taką formą pomocy, powinniście przejść na stronę akcji i wybrać odpowiednią formę płatności.

Źródło: prasowe