Bartosz Czechowicz | 7 grudnia 2017, 11:14

Nokia 9 i odświeżona Nokia 8 już 19 stycznia

High-endowa propozycja od HMD. Firma przygotowuje się do poszerzenia swojej oferty o dwa nowe modele - donosi redakcja serwisu GSMArena. Chodzi o wyczekiwaną od dawna Nokię 9 i odświeżoną wersję Nokii 8. Sprzęt, jeśli wierzyć doniesieniom, zostanie pokazany już 19 stycznia.

Producent zaraz po premierze Nokii 8, która obecnie jest jego najwydajniejszym smartfonem, ujawnił, że w planach jest także wprowadzenie na rynek modelu oznaczonego cyfrą 9. To właśnie on, jak nietrudno się domyślić, ma być flagowym urządzeniem HMD. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że właśnie udało się nam poznać oficjalną datę premiery sprzętu. Firma podobno zaplanowała na 19 stycznia dużą imprezę, podczas której zostanie oficjalnie pokazana właśnie Nokia 9. Co ciekawe, wraz ze smartfonem ma także zadebiutować odświeżona Nokia 8.

Sprawdź aktualne ceny smartfonów Nokia:

Niestety, nowe urządzenia HMD wyglądają na trochę... rozczarowujące. Według branżowej prasy oba modele będą bowiem bazować na układzie Snapdragon 835, a nie na jednostce 845, z której powinna korzystać spora część nadchodzących flagowców. Dlaczego producent zdecydował się na ten chip? Ciężko powiedzieć, ale niewykluczone, że chodzi o problemy z dostępnością, o których plotkuje się w sieci już od dłuższego czasu.

Urządzenia mają zaoferować swoim użytkownikom konstrukcje zgodne ze standardem IP67, podwójne aparaty fotograficzne i złącza USB typu C. Niestety, producent zarówno w przypadku Nokii 8 (2018), jak i Nokii 9 podobno zdecydował się na rezygnację z popularnego gniazda minijack. Ceny flagowca powinny zaczynać się od około 560 dolarów za wersję z 6 GB RAM-u i 64 GB pamięci na dane. Nie wiadomo, ile ma kosztować nowa Nokia 8, ale możemy założyć, że będzie ona trochę tańsza.

Źródło: gsmarena